Meilės tematika literatūroje


Meilės tematika literatūroje. Vincas Mykolaitis-Putinas, Jonas Radvanas ir Maironis.


Meilė – tai didžiausia paslaptis, kurią stengėsi įminti ne vienas filosofas ar kūrėjas. Ji nuo seniausių laikų buvo garbinama mene, teatre, muzikoje, įvairiuose literatūros kuriniuose, nes meilė – universali, nekintanti. Ji paliečia kiekvieną, nepriklausant nuo lyties, amžiaus, epochos, turto ar išvaizdos. Niekas negali tvirtai pasakyti, koks tai jausmas ir kodėl jis priverčia žmogų aukotis. Meilė sukelia prieraišumą, atsakomybę, rūpestį dėl kito, o tai sukelia galią besąlygiškai aukotis. Žmogus gali mylėti įvairiai: dažniausiai lietuvių literatūroje aprašoma meilė gamtai, tėvynei, neretai - mylimajam ar mylimajai. Pasitelkdami šio jausmo stiprumą ir paslaptingumą autoriai sugeba paliesti kiekvieno žmogaus širdį, priversti susimąstyti apie tai, ką jis myli ir kas sukelia būtent tokius jausmus. Lietuvių kalbos melodingumas, žodžių bei meninių raiškos priemonių gausa leidžia rašytojams perteikti meilę taip, jog kiekvienam ji pasirodytų artima, leistų pažinti įsimylėjusį žmogų. Būtent todėl šiandien pristatysiu skirtingas meilės temas, kurias lietuvių literatūros atstovai, kaip Vincas Mykolaitis-Putinas, Jonas Radvanas ir Maironis, perteikė skaitytojams.

Neretai lietuvių literatūroje kalbama apie pirmąją, tyrą ir be galo stiprią meilę, kurios žmogus nepamiršta visą gyvenimą.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1104 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Barbora
  • Meilės tematika literatūroje
    10 - 2 balsai (-ų)
Meilės tematika literatūroje. (2019 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-tematika-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 20 d. 19:45
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema