Meilės vertė žmogaus gyvenime


Meilės vertė žmogaus gyvenime.


Meilė – tai vienas nuostabiausių jausmų, leidžiančių peržengti kasdienybės ribas ir nusikelti į dvasinių vertybių pasaulį. Šiuolaikinėje visuomenėje vertybių sistema itin sparčiai praranda anksčiau turėtą vertę, nes žmonės siekia materialinių gerovių, populiarumo, karjeros pasiekimų ir nemąsto apie tikrus jausmus, tokius kaip: nuoširdumas, nuolankumas ir meilė. Galbūt dabar yra sunku įsivaizduoti, jog ką nors galima mylėti taip jog dėl to būtų galima aukoti savo gyvybę. O anksčiau tai buvo realybė. Juk daugybė mūsų protėvių meilę gimtajam kraštui išreiškė kovose dėl jiems brangaus žemės lopinėlio, daugybė kovojo dėl žodžio ir kalbos laisvės. Ir viskas dėl to, kad išreikšti savo meilę ir atsidavimą tam, kas yra svarbu. Žmonės turi suprasti, kad tik kalbėdami apie tokią meilę, jie skleis tikrąją jos prasmę ir suvoks jos svarbą kiekvieno gyvenimui. Taigi, kaip meilės tema yra atskleidžiama lietuvių literatūroje?

Pirmiausia, meilė padeda išlikti žmogumi ir nenutolti nuo moralės normų. Vis daugiau žmonių pamiršta tikrąsias gyvenimo vertybes ir renkasi tokį kelią, kuris jiems atneša asmeninę naudą, materialines geroves ir trumpalaikį džiaugsmą. Jie mano, kad čia ir yra tikroji gyvenimo prasmė, tačiau vėliau pajunta, kad iš tiesų neturi nieko, kuo galėtų nuoširdžiai džiaugtis. Taip atsitinka dėl to, jog jie gyvenime pasirinko savanaudiškumą, melą, kerštą, prabangą.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (943 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Meilės vertė žmogaus gyvenime
    10 - 6 balsai (-ų)
Meilės vertė žmogaus gyvenime. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-verte-zmogaus-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 11:00
×