Melioracija kursinis darbas


Įvadas. Hidrologiniai skaičiavimai. Hidrauliniai skaičiavimai. Trapecinės vagos hidrauliniai skaičiavimai. Žemės ir stiprinimo darbų kiekių skaičiavimas.


Melioracija taikoma siekiant pagerinti augalų auginimo sąlygas, didinti dirvožemio derlingumą, gauti aukštus ir pastovius žemės ūkio augalų derlius. Šiame kursiniame projekte miško sausinimui taikomas vandens pertekliaus nuleidimas iš viršutinių dirvožemių sluoksnių. Sausinimo priemonė – sausinamieji grioviai (sausintuvai). Sausinamuosius griovius jungia nuleidžiamasis griovys (rinktuvas). Vandens imtuvas – tai vandens telkinys, į kurį neleidžiamas vanduo iš sausinimo sistemų.

Gautas baseinas yra Kupiškio r. savivaldybėje, kurio plotas – 47,55 km2. Vandens imtuvas – upė Kupa. Vyraujantis miško tipas ir augavietė – viksviniai juodalksnynai (Pc) iki 35 metų amžiaus ir bet kurio amžiaus beržynai. Durpių sluoksnio storis – 0,3-0,6 m. Podurpio gruntas – molis. Atstumas tarp sausintuvų (kai siekiama didžiausio rentabilumo) – 155m.

Šio projekto tikslas - suprojektuoti vandens imtuvą ir vieną laisvai pasirinktą nuleidžiamamąjį griovį.

Hidrologinių skaičiavimų metu buvo nustatytas vandens debitas, atitekantis iš baseino į skaičiuojamąjį upelio piketą. Vandens debitas yra svarbus tėkmės hidraulinis elementas. Nuo vandens debito priklauso ir kiti upių parametrai: vandens gylis, tekėjimo greitis, vandens paviršiaus nuolydis. Skaičiavimai būdingi toms vagų vietoms, kur keičiasi vandens tėkmės sąlygos arba vandens kiekis. Tokių vietų dažniausiai būna vagos pradžioje ir gale, kur keičiasi nuolydis, statomi hidrotechniai statiniai, įteka intakai, kur baseino plotas padidėja 10-15%. Skaičiuojamieji hidrologiniai debitai buvo nustatomi imtuvo pradžioje (0+00 pikete) ir pagaiboje (11+62 pikete).

  • Microsoft Word 1101 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1233 žodžiai)
  • Universitetas
  • Beatrice
  • Melioracija kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Melioracija kursinis darbas. (2016 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/melioracija-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 02:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo