Memetika


Memetikos ištakos. Darvinizmas. Genetika. Universalusis darvinizmas. Pamatinės teorijos nebuvimo jausmas. Struktūralizmas. Kultūra biologijoje. Kultūra – iš romėnų. Kultūra ir zoopsichologija. Kultūrgenai. Memų gimimas. Trumpa memetikos istorija. Kas yra memai. Replikatorika. Iš geno modelio „Paveldėti“ memo požymiai. Memas – geno analogas. Genetika ir memetika. Memotipas ir genotipas. Fenotipas ir fenai. Iš viruso modelio „Paveldėti“ memų požymiai. Parazitavimas. Memo ir organizmo analogijos. Memai pagal Beitą. Memas. Pagrindinės memų genezės formos. Pamėgdžiojimas (alomemai). Išradimas (automemai). Atkūrimas (autoalomemas). Memoidai. Automemai. Alomemai. Memionai. Memionų ryšys su femais. Memekologija. Elememai. Pilnosios, nepilnosios ir šiukšlinės memosistemos. Memosporos. Memocenozė. Ksenomemai. Memų tinklai. Memų profiliai. Memų klasifikacija pagal aktyvumą. Succession in memocenosis. Infosfera. Tarpindividiniai memekologiniai santykiai. Mutualizmas (++). Kooperacija (++). Konkurencija (+ –). Interferencija (+ –). Amensalizmas (0 –). Neutralizmas (00). Plėšros ir parazitizmo problema. Emerdžizmas ir provizionizmas. Tarppopuliaciniai memekologiniai santykiai (bendrijoje). Žodynėlis. Memetinio požiūrios perspektyvos. Bioinformatika. Neuromemai ir kompomemai.

2005 metais nustojo leisti „Journal of Memetics“, paskutiniame numeryje paskelbdamas keletą memetikos „nekrologų“. Manoma, kad memetika, kaip internete populiarinamas mokslinis judėjimas pasibaigė. Dabar ji išgyvens, jei sugebės bent kažką duoti kultūros evoliucijos tyrimams.

Memas – sąlyginai diskretus kultūriškai (pamėgdžiojant) paveldimas informacijos vienetas, kuris aktyviai pasireiškia tik „idiegtas“ smegenyse, ir lemia individo kultūrą.

Memas ( elgesys ( elgesio sukeltas požymis.

Kyla klausimas, ką reikėtų pavadinti femu? Memo lemtą elgesį ar elgesio sukeltą požymį?

Remiantis šia idėja atsirado ir terminai patologinis memas (?)..

Aprašymo dekodavimas. Individas gauna gnostinio memo aprašymą. Jį dekodavus ir įdiegus gaunamas alomemas. Jei jis po to „apauginamas“ savais komponentais, toks memas virsta autoalomemu.

The example of automeme is presented in A. Lynch’s article ‘Memes, Events, and Dynamics in Memetic Evolution”:

Memionai egzistuoja už proto ribų. Tačiau nemažai „tyčinių“ memionų turi ir „intramentalinę“ stadiją, kuomet prote yra formuluojama memioninė memo forma. Pvz., „intramentaliniai“ memai (žodžiai, sakiniai ir pan.) formuojami šnekėjimo akte kalbant ar teksto formavimo akte rašant.

Kai pilnoji memosistema papildoma „nereikalingais“ memais, papildytos memosistemos adaptyvumas ima mažėti:

Kai kuriose srityse yra sudaromos specialios pilnosios memosistemos (memosporos), skirtos įdiegti tam tikruose žmonėse (tam tikrose memocenozėse). Jų sandara užtikrina efektyvų įsidiegimą. Jos atitinka organizmų sporas ar augalų sėklas. Tokių sėklinių memosistemų sudarymas yra vienas iš dėstymo/ugdymo (kaip memų/memetinės inžinerijos) metodinių dalykų.

Operatyvusis memas – įdiegtas memas, kuris veikia be konkurencijos, nes memocenozėje nėra alternatyvių ar priešingų memų.

Konkurencija (kaip ir dominavimas, aišku), gali būti trumpalaikė ir ilgalaikė. Trumpalaikė siejasi su

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (6807 žodžiai)
  • Evelina
  • Memetika
    10 - 10 balsai (-ų)
Memetika. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/memetika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:22
×