Apie Ispaniškus šokius

vilius

Sveiki,

Pradėjau rašyti baigiamąjį darbą kolegijoje, studijuoju dizainą. Mano klausimas būtų apie šokius.

Diplominio darbo tema yra apie Flamenko šokiai Lietuvoje. Tad būtu klausimas toks, gal žinote kokias knygas, straipsnius, kad būtu apie ispaniškus šokius. Nes ieškodamas tiksliai naudingos informacijos neatrandu internete...

Tad būtų gerai sulaukti jūsų pagalbos.

Ačiū 

KlausimaiMenaiLygis: Kolegija3 atsakymaiKlausimas atsakytas
Vasario 25 d. 18:57
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (3)

admin

Sveikas Viliau,

Kodėl manai kad lietuviai turėtų rašyti knygas apie flamenko? Tai mažai tikėtina.

Paieškojus libis.lt bibliotekų kataloge neradau nieko, išskyrus vieną rusišką knygą apie flamenco, kuri galbūt ir būtų naudinga.

Patarčiau ieškoti anglų kalba ir verstis. Bus greičiau ir paprasčiau. Be to bus iš pirmo šaltinio.

Pavyzdys: https://www.andalucia.com/flamenco/history.htm

Google parašius flamenco dance history yra visokių pasiūlymų.

Knygų taip pat galima rasti anglų kalba.

Sėkmės!

Vasario 26 d. 12:45 Geriausias atsakymas
admin
:D

Flamenko (isp. flamenco) – tradicinis ispanų muzikos – šokių stilius, susiformavęs XVIII a. šalies pietų regione Andalūzijoje. Folkloriškoji flamenko istorija siekia arabiškus laikus. Granadoje senieji Albayzín ir Sacromonte rajonai mena pačias šio žanro ištakas: čia susikūrė solea ir granó, Antonio Chacón Šventojo kalno (Sacro Monte) zambrose (flamenko urvuose) išgirdęs vietinį folklorą sukūrė flamenko dainavimo stilių. Flamenko šokamas ir dainuojamas pritariant gitarai, ritmingai plojant delnais.

Flamenko apima muzikinę ir kultūrinę tradiciją. Nors laikomas Ispanijos kultūros dalimi, flamenko faktiškai kilęs iš vieno Ispanijos regiono: Andalūzijos. Tačiau ir iš kitų Ispanijos regionų, pavyzdžiui, Ekstremadūrijos (Extremadura) ir Mursijos (Murcia) yra kilę daug flamenko menininkų, taip pat ten susikūrė keletas flamenko muzikos formų. Apskritai pripažįstama, jog flamenko išaugo iš unikalios Arabijos, Andalūzijos, žydų ir čigonų kultūrų sąveikos, kurios egzistavo Andalūzijoje iki ir po Ispanų įsiveržimo į Naująją Granadą (Spanish Invasion of New Granada). Svarbią įtaką formuojant rumba flamenko stilių darė Lotynų Amerika ir Kuba.

Vasario 26 d. 06:51
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo