Meningokokinė infekcija skaidrės


Meningokokinis berimas. Meningokokinė infekcija simptomai berimas.

Meningokokinė infekcija. Odos ir gleivinės pažeidimai. Meningokokinė infekcija - tai ūmi bakterinė infekcija. Kas yra meningokokinė infekcija? Infekcijos šaltinis. Infekcijos šaltinis yra. Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms. Ligos simptomai. Meningokokinės infekcijos inkubacinis periodas svyruoja nuo vienos iki 10 dienų. Kaip meningokokinė infekcija pažeidžia odą? Oda pasidaro. Patikrinti ar tai meningokokinė infekcija galima pridėjus stiklinę prie bėrimo ir paspaudus. Kaip apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos? Siekiant sumažinti užsikrėtimo. Skiepai. Meningokokinės vakcinos įskiepijimas rekomenduojamas asmenims. Literatūra.

Infekcijos šaltinis yra žmogus . Ši infekcija gana plačiai paplitusi ir gali pasireikšti įvairiomis formomis: nuo besimptomio nešiojimo nosiaryklėje iki itin sunkių žaibinių formų. Dižiausią pavojų kelia besimptomiai užkrato nosiaryklėj nešiotojai ar sergantieji labai lengvomis formomis (pvz., nazofaringitu). Dažniausiai jos būna nediagnozuojamos. Užsikrėtę asmenys meningokokus nosiaryklėje gali nešioti iki kelių savaičių . Iš infekuoto asmens meningokokai išsiskiria per kvėpavymo takus, užkratas plinta oro lašiniu būdu. Nazofaringitas- (nosies ir ryklės gleivinės uždegimas).

Oda pasidaro blyški, vieną būdingiausių meningokokinės infekicijos klinikinių požymių- hemoraginį išbėrimą odoje ir kraujosruvas į vidaus organus. Pažeistuose odos plotuose gausu meningokokų.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1736 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (422 žodžiai)
  • Viktorija
  • Meningokokinė infekcija skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Meningokokinė infekcija skaidrės. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/meningokokine-infekcija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:54
×