Menininkas ir visuomenė


Menininkas ir visuomenė. Tomas manas. Kamiu. Hesė. Nėra problemos, nėra pasaulyje kitos tokios problemos, tokios skausmingos, kaip toji, kuri iškyla dėl meniškos kūrybos ir jos poveikio žmogui. Literatūra apvalo ir taurina, pažinimas ir žodis tramdo aistras, literatūra yra kelias į supratimą, atleidimą, meilę, ir išganinga yra kalbos galia, juk literatūros dvasia - tai pati tauriausia apraiška žmogiškosios dvasios, o literatas yra tobuliausias žmogus, lyg ir šventikas. Menininkas savo kūrybą vadina pačiu savimi. Menkų gabumų valdžios gali viską sugadinti, sunaikinti. Protas tampa neapykantos tarnaite. Kiekviena karta turi neleisti pasauliui mirti. Menininkas plačiau stato savo gyvenimo šventyklą, galingiau reiškė kiekvienos būties amžinumą, galingiau - savo laikinumą, meiliau - savo šypsančią alegoriją, ironiškiau - savęs pasmerkimą sudūlėti. Menininkui svarbu išlikti pačiu savimi.

Nėra problemos, nėra pasaulyje kitos tokios problemos, tokios skausmingos, kaip toji, kuri iškyla dėl meniškos kūrybos ir jos poveikio žmogui.

Literatūra apvalo ir taurina, pažinimas ir žodis tramdo aistras, literatūra yra kelias į supratimą, atleidimą, meilę, ir išganinga yra kalbos galia, juk literatūros dvasia - tai pati tauriausia apraiška žmogiškosios dvasios, o literatas yra tobuliausias žmogus, lyg ir šventikas.

Visuomenėje dažnai taip atsitinka, kad menininkas nors ir išdidus yra apšaukiamas kvailiu, nes tuo metu neturėjo savo nuomonės ir nebuvo pakankamai valingas.

Menininkas turi įveikti pasaulio liūdesį, turi stebėti, įsiminti, registruoti skaudamus dalykus; ir turi išlikti geros nuotaikos, jausdamas pranašumą savo moralės prieš šlykščią būtį.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (419 žodžiai)
  • Mokykla
  • Elžbieta
  • Menininkas ir visuomenė
    10 - 2 balsai (-ų)
Menininkas ir visuomenė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/menininkas-ir-visuomene.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 14:37
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo