Meninio filmo „Merė ir Maksas“ analizė


Įvadas. Vienatvės ir izoliacijos problema šiuolaikinėje visuomenėje. Depresija. Priklausomybė. Patyčios, sunkumai bendravime. Visuomenės tolerancija psichikos problemų turintiems asmenims ir aspergerio sindromas. Draugystės ir emocinių ryšių svarba žmogaus gyvenime. Motyvacija, padedanti įveikti gyvenimo sunkumus. Išvados. Literatūra.

Filme ,,Merė ir Maksas“ kaip tik ir atskleidžia vienatvės ir izoliacijos problemas šiuolaikinėje visuomenėje. Mergaitė jau nuo vaikystės jautėsi vieniša. Ji norėjo, kad jos tėtis daugiau laiko skirtų jai, norėjo, kad ilgiau su ja pabūtų, daugiau bendrautų. Merė taip pat svajojo turėti brolių ir seserų. Mergaitė troško turėti bendraminčių, kaip ir jos mėgstamiausio filmuko veikėjai, kurie turėjo aibes draugų. Tačiau mergaitės troškimai taip ir liko neišsipildę. Tai vertė ją jaustis nepilnaverte ir vieniša.

Mokykloje Merė buvo užgauliojama, iš jos tyčiojosi ne tik vaikai, bet ir mokytoja, kuri net mėtė į ją kempinę. Patyčios ir vienatvė mergaitę slėgė. Grįžusi namo ji norėdavo nuo visko atsiriboti, pasislėpti. Tai ji darydavo savo slaptoje vietelėje – sename lagamine, kuriame užsidarius ji išbūdavo iki pietų. Tačiau nė vienas negali ilgam atsisakyti draugijos, atsiriboti nuo išorinės veiklos, nuo troškimų, nuo daiktų, nuo žmonių. Todėl užsimezgusi draugystė su Maksu mergaitei labai padėjo. Jis suteikė jai pasitikėjimo, ji džiaugėsi turėdama bent vieną draugą. Jie „maitino“ vienas kitą laiškais. Visa tai gelbėjo Merę nuo vienatvės, nuo atsiskyrimo. Mergaitė atrado žmogų, su kuriuo galėjo bendrauti, su kuriuo dalijosi savo rūpesčiais, klausė jo patarimų.

Taigi, patyčios, nepilnavertiškumo jausmas, nepasitikėjimas savimi sukelia vienatvės ir izoliacijos problemas, kurias ir patyrė filmo veikėja Merė. Susidraugavusi su Maksu mergaitė įgavo pasitikėjimo savimi, bendravimas jai suteikė emocinę paramą. Draugystė ir bendravimas Merę gelbėjo nuo minėtų problemų – vienatvės ir izoliacijos.

Minėto filmo veikėja Merė, susituokusi su savo vaikystės ir viso gyvenimo meile, rodos atranda gyvenimo džiaugsmą. Ji jaučiasi pilna savigarbos, visa tiesiog švyti ir yra kupina kilnių tikslų išgydyti pasaulį nuo psichikos negalios. Merė, remdamasi Makso istorija, parašo knygą apie negalią, kurią taip pat nusiunčia savo susirašinėjimo draugui. Tačiau pastarajam ši žinia visiškai nepatiko, jis jautėsi išduotas bei nutraukė savo draugystę su Mere. Toks draugo poelgis merginą labai sukrėtė. Ji sunaikino visas knygas, jautėsi kalta ir po truputį grimzdo į dugną, kur karaliavo depresija, neapykanta sau ir alkoholis. Filmo veikėja nesidomėjo pasauliu, jai pradėjo vaidentis, o slegiantis kaltės jausmas ir prislėgta nuotaika tapo kasdienybe. Merę visiškai parklupdė depresija. Ji palūžo praradusi viltį, kad Maksas jai jau nebeatleis, o kai sužinojo, jog buvo palikta ir savo vyro – mergina prarado norą gyventi. Ji jau buvo bebandanti nusižudyti, kai jos kaimynas pabeldė jai į duris. Jis perdavė Makso siuntinį, kurį pradariusi Merė suprato, jog jos draugas jai atleido. Ši žinia merginai buvo lyg vaistai nuo depresijos. Ji vėl atrado gyvenimo prasmę.

Taigi, depresija – sunki liga, galinti baigtis tragiškai. Merė supratusi, kad yra ne viena, kad ji vėl turi draugą – Maksą, išsigelbėjo nuo tragiškos baigties. Žinojimas, kad ji vėl turės su kuo pasikalbėti, turės kam pasiguosti, leido vėl atrasti gyvenimo džiaugsmą.

Filme „Merė ir Maksas“ filmo herojus, Maksas iš Niujorko jaučia priklausomybę maistui. Be abejo, iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti gana įprastas ir natūralus reiškinys, kadangi žmogus kasdien turi reguliariai maitintis jog išgyventų. Tačiau besaikis maisto vartojimas dažnai sukelia įvairias gana rimtas, netgi gyvybei pavojingas ligas, tokias kaip: nutukimas, cukrinis diabetas ir kitos. Nuo tokių ligų žmogus ilgainiui išsenka, jis pradeda sunkiai judėti, na, o vėliau rizikuoja susirgti ir kitomis sunkiomis ligomis kaip depresija. Svarbu paminėti tai, jog filmo herojus Maksas atrodo lyg ir bando kovoti su šia savo priklausomybe, lanko anoniminių persivalgytojų klubą, tačiau to nepakanka. Grįžęs atgal į savo butą lyg niekur nieko toliau kemša šokoladinius dešrainius. Norint sumažinti priklausomybę nesveikam maistui visų pirma reikėtų labai aiškiai užsibrėžti norimų tikslų ir sąžiningai jų siekti. Įveikus šią ligą žmogus kaip mat pasijustų tiek fiziškai, tiek emociškai stipresnis, na ir aišku – laimingesnis.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3109 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ingrida
  • Meninio filmo „Merė ir Maksas“ analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Meninio filmo „Merė ir Maksas“ analizė. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/meninio-filmo-mere-ir-maksas-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:24
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo