Meno ir grožio galia lietuvių literatūroje V. Mačerinis ir H Radauskas


Grozis lietuviu literaturoje radauskas. Meno ir grozio galia lietuviu literaturoje rasinys.

Meno ir grožio galia lietuvių literatūroje Vyt. Mačernis.


Pačioje Vyt. Mačernio kūryboje išryškėja siekis pažinti save, stengiamasi save tobulinti, kopti į dvasios viršūnes, vienatvėje auginti sielą; bandoma pasiduoti gyvenimo vilionėms. ,,Žiemos sonetuose“ lyrinis subjektas melancholiškai apmąsto iliuzijų ir realybės santykį, gyvenimo paviršių ir gelmę, vyro ir moters santykį, materialų ir dvasios turtą. Vis dėlto trokštama gyvenimą justi visais pojūčiais, norima, kad gyvenimas žeistų, kad būtų tikras ir didelis. Ilgimasi meilės, klaidos ir atleidimo: „Neatimki, Dieve, iš manęs klydimo teisės“; o kartu suvokiamas būties vienkartiškumas ir norima gyvenimui ištarti ,,taip“: „O buvo metai, gyvenau kaip neregys“. ,,Pavasario sonetuose“ dvasia atgimsta, pajuntama vienkartinio žmogiško gyvenimo didybė: „Praeinančiam pasaulyje praeisiu, / Kasdien suduždamas, bet išdidus“, grožis. „Metų“ sonetų ciklo lyrinis subjektas kiekviename eilėraštyje vis kitoks, išreiškia vis kitokį santykį su savuoju gyvenimu, bet akivaizdu, kad kūryba yra ta erdvė, kurioje skleidžiasi meno ir grožio ilgesys ir jėga.

Taigi apibendrindama galėčiau teigti, kad meno ir grožio galią lietuvių literatūroje skleidžia ir tvirtina kūrėjai, savo gyvenimu ir kūryba tarsi įrodę, kad meno pasaulis yra aukštesnis, svarbesnis už neramią, ,,dūžtančių formų“ tikrovę. Henriko Radausko ir Vytauto Mačernio kūryboje ir gyvenime menas suvokiamas kaip aukščiausia žmogaus būties ir raiškos forma, kuri ne tik padeda atsiriboti nuo visuomeninių aktualijų, bet ir leidžia pakeisti, transformuoti tikrovę ir įžvelgti jos grožį.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1176 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sandra
  • Meno ir grožio galia lietuvių literatūroje V. Mačerinis ir H Radauskas
    10 - 7 balsai (-ų)
Meno ir grožio galia lietuvių literatūroje V. Mačerinis ir H Radauskas. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/meno-ir-grozio-galia-lietuviu-literaturoje-v-macerinis-ir-h-radauskas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:13
×