Meno ir laimės santykio problema Džordžo Santajanos estetikoje


Meno ir laimes problema. Menininko problema. Dzordzas santajana. Menas isreiskiant problemas. Meninku darbai apie laime. Dž. santajana. G. santajana.

Meno ir laimės santykio problema džordžo santajanos estetikoje. Menas ir laimė.

Dž.Santajana šią ištrauką pradeda grynojo meno aptarimu. Anot filosofo, grynasis menas retai kada tampa savitu žmonijos raidos veiksniu.Jeigu jis išreiškia moralinį ar politinį didingumą ir padeda jį išaukštinti,tuomet grynasis menas įgauna tam tikrą orumą,bet jei šios ekspresinės funkcijos atsisakoma, grynasis menas tampa paviršutinišku. Menininkas, vadovaujantis grynojo meno principais tampa nuo gyvenimo atitrūkusiu pokštininku,o publika pasiskirsto į dvi stovyklas: diletantus(kurie pataikauja menininko maivymuisi) ir tamsuolius( moka menininkui,kad jis taptu vulgarus).Toliau filosofas kalba apie laimės ir meno santykį. Jis teigia kad, laimė yra vienpusiška.Ją sąmoningai gali kamuoti tam tikras nerimas ir netikrumas, o menas dažnai tampa nuolaidžiavimu,užuolaida, kuri slepia tikrovę nuo nesantūrių žmonių. Menas gerąją prasme yra laimės sąlyga praktiškam ir triūsiančiam žmogui,nes be meno žmogus liktu vergu: bet jeigu menas nesiderina su žmogaus būtinais darbais, menas tampa žmogui negandų šaltiniu.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (535 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Meno ir laimės santykio problema Džordžo Santajanos estetikoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Meno ir laimės santykio problema Džordžo Santajanos estetikoje. (2012 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/meno-ir-laimes-santykio-problema-dzordzo-santajanos-estetikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:20
×