Meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė kviečia pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį, pasižvalgyti į skulptūras ar lentelių užrašus ir sužinoti įdomių istorijų - Kultūra, 1 kalbėjimo potemė


Jolanta kritike. Potemes.ltmeno kritikė jolanta marcišauskytė. 1. meno kritikė jolanta marcišauskytė-jurašienė kviečia pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį, pasižvalgyti į skulptūras ar lentelių užrašus ir sužinoti įdomių istorijų. remdamiesi konkrečiais.

10 klasės kalbėjimas 2016 m. Kultūra 1 potemės kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniais. Potemė apie skulptūras ir lenteles savo gimtame mieste.

1. Meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė kviečia pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį, pasižvalgyti į skulptūras ar lentelių užrašus ir sužinoti įdomių istorijų. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pristatykite savo gyvenamosios aplinkos įdomybes.


Kasdien bevaikščiodami gimtojo miesto ar miestelio gatvėmis, skubėdami į mokyklą ar kur kitur, nė nepastebime dalykų, kurie iš tiesų yra įdomūs, kai įsižiūri įdėmiau. Kalbu apie skulptūras ar lenteles ant namų su užrašais, koks garsus ir visuomenei nusipelnęs žmogus ten gyveno, kūrė, dirbo arba su kokiais istoriniais įvykiais ar laikotarpiais tie pastatai yra susiję. Skulptūros šiek tiek labiau atkreipia dėmesį nei lentelės jau vien dėl savo dydžio, tačiau ne visada žinome, kas tose skulptūrose vaizduojama, ko siekė jų autoriai, kokias idėjas jos perteikia ir panašiai. Kai keliaujame po kitus miestus ir šalis, tokio pobūdžio objektai mums yra rodomi pirmiausia, o savo gyvenamoje vietoje į juos specialiai neatkreipiame dėmesio. Kad esame nutolę nuo savo gyvenamosios aplinkos ir jos gerai nepažįstame, įrodo tai, kad jei būtume paklausti, kokių garsių paminklų yra mūsų gimtajame mieste arba kokie žinomi žmonės ten gyveno, galėtume išvardyti tik pačius įžymiausius, nebent esame papildomai specialiai tuo pasidomėję.

Taigi temoje iškeltą meno kritikės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės siūlymą pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį ir paieškoti ten įdomių istorijų skulptūrose ir lentelėse, palaikau. Šioje kalboje norėčiau pateikti keletą pavyzdžių, ką įdomaus galima pamatyti mano mieste Kaune. Pristatysiu keletą skulptūrų bei lentelių su trumpomis istorijomis, kas jose vaizduojama ir kodėl.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1293 žodžiai)
  • Mokykla
  • Meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė kviečia pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį, pasižvalgyti į skulptūras ar lentelių užrašus ir sužinoti įdomių istorijų - Kultūra, 1 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė kviečia pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį, pasižvalgyti į skulptūras ar lentelių užrašus ir sužinoti įdomių istorijų - Kultūra, 1 kalbėjimo potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/meno-kritike-jolanta-marcisauskyte-jurasiene-kviecia-pasivaikscioti-po-savo-miesta-ar-miesteli-pasizvalgyti-i-skulpturas-ar-lenteliu-uzrasus-ir-suzinoti-idomiu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:17
×