Meno raida


Meno raida. Dailė. XIXa. pradžioje dailėje įsivyravo klasicizmo stilius. Franciskas Goja ispanas dailininkas, tapytojas ir grafikas savo paveiksluose vaizdavo istorines aktualijas. XIXa. pradžioje greta klasicizmo dailėje atsiranda romantizmas. XIXa. viduryje atsiranda dar viena srovė – realizmas. 1874m. Įvykusioje dailės parodoje meno kritikas. XIX a. pab. Naujas impresionistų tradicijas pratęsė nauja dailininkų karta – posimpresionistai. Muzika. Žymiausias XIX a. kompozitorius buvo Liūdvigas van Betchovenas. XIX a. pirmoje pusėje muzikoje išryškėjo romantizmo kryptis. XIX a. antroje pusėje Džiuzepės Verdžio dėka vėl suklestėjo italų opera. Kitas žymus XIX a. kompozitorius buvo Richardas Vagneris. Populiariausia visų laikų. XIX a. pab. romantizmą muzikoje keitė kitos meno srovės. Literatūra. XIX a. pr. Literatūroje, kaip ir visame mene. Vokietijoje XVIII a. pab. XIX a. pr. kūrė Johanas Volfgangas Gėtė. Viktoras Hugo žymiausias prancūzų romantizmo atstovas. Romantizmo kryptį XIX a. vid keičia realizmas. Tikras savo epochos metraštininkas buvo Onorė Balzakas. Kitas to meto žymus rašytojas Foidoras Dostojevskis. XIX a. JAV žymus novelistas ir poetas Edgaras Alanas Po. XIX a. JAV gyvenimą ypač vaizdžiai vaizdavo O. JAV rašytojo Džeko Londono gyvenimas buvo toks pat permainingas.

XIXa. pradžioje greta klasicizmo dailėje atsiranda romantizmas. Žymiausias šio stiliaus dailininkas prancūzas Eženas Delakrua, tapydavo paveikslus istorine tematika, kuriuose atsispindėjo kovos už laisvę idealai.

Žymiausias XIX a. kompozitorius buvo Liūdvigas van Betchovenas. Visus stulbino šio kompozitoriaus talentas, tačiau silpstant klausai jis darėsi vis didesnis atsiskyrėlis, bet nepaisant negalios, kūrė taip pat gausiai.

XIX a. pr. Literatūroje, kaip ir visame mene, įsigalėjo romantizmas. Daugelio romantikų kūryboje atsispindėjo tautų išsivadavimas iš priespaudos idėjos. Ypač tai ryšku anglų kalbos poeto sero Džordžo Gordono Bairono kūryboje.

Kitas to meto žymus rašytojas Foidoras Dostojevskis. Savo protėvius rašytojas kildino iš Lietuvos, aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, ir už tai buvo nuteistas mirties bausme, bet vėliau ji buvo pakeista katorga. Žymiausi romanai ”Nusikaltimas ir bausmė”, “Broliai Karamazovai”.

XIX a. JAV gyvenimą ypač vaizdžiai vaizdavo O.Henris, pagrindiniai trumpų apsakymų personažai yra fermeriai, kaubojai, klerkai arba “mažieji žmonės”.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1106 KB
  • 2014 m.
  • 23 puslapiai (593 žodžiai)
  • Mano
  • Meno raida
    10 - 2 balsai (-ų)
Meno raida. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/meno-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:47
×