Meno terapijos samprata ir esmė


Meno terapijos samprata ir esmė. Rusijos meno terapeutė L. Lebedeva, skiria tris besiformuojančias savarankiškas meno terapijos kryptis. Meno teoriniai principai. Pagal meninės raiškos rūšis ir būdus yra skiriamos skirtingos meno terapijos šakos. Meno ir kūrybinės veiklos krypčių hierarchija pagal L. Lebedevą (2009Biblioterapija, poetinė terapija ir kūrybinis rašymas. Terapinio proceso metu. Dailės terapija. Dramos terapija. Judesio ir šokio terapijos. Kūrybinės saviraiškos terapijos. Muzikos terapija. Pasakų terapija. Žaidimų terapija. Žaidimo terapijos tikslai. Pagrindiniai meno terapijos. Proceso etapai. Rašymo terapija. Kokią gydomąją galią gali duoti terapinis laiškų rašymas? Laiškų rūšys. Neakivaizdinės kelionės. Ruošiantis neakivaizdinėms kelionėms svarbiausia.


Meno terapija (bendrąja prasme) šalia gydomosios funkcijos, kuri padeda žmogui išreikšti susikaupusias emocijas per menines, t.y. neverbalines priemones, atlieka kūrybinės saviraiškos funkciją, kuri padeda žmogui atsiskleisti, atsipalaiduoti, jaustis gerai, harmoningai ir laimingai. Plačiąja prasme meno terapija apibūdinama kaip įvairias meno raiškos sritis (muziką, dailę, šokį, dramą, žaidimus ir t.t) apimanti terapijos forma.

Dailės terapija, Muzikos terapija, Psichodrama, Judesio terapija, Pasakojimų terapija, Poetikos terapija, Kino terapija ir t.t.

Visos raiškos meno terapijos technikos naudingos psichoterapijos, konsultavimo, reabilitacijos ar sveikatos priežiūros kontekste.

Terapijos esmė – ne pats kūrybos procesas, o asmens kūrybinio individualumo vystymas – nuolatinis visuomenei naudingos gyvenimo prasmės ieškojimas. Klientas geba pažinti ir suvokti savo charakterio, sutrikimų ir nuotaikų ypatybes bei žinodamas stipriąsias ir silpnąsias savo charakterio puses, asmuo gali kūrybiškai sušvelninti savo būseną, kadangi bet kokia kūryba išlaisvina didelį pozityvios energijos kiekį.

Patirties ir žinių perdavimo „iš lūpų į lūpas” būdas ir tarnauja kaip psichologinės pagalbos bei mokymo technika. Pasakų terapija grindžiama: savo potencialo, galimybių ir gyvenimo vertės suvokimu; veiksmo ir įvykio kaip priežasties ir pasekmės ryšio supratimu; įvairių gyvenimo požiūrių pažinimu; sąmoninga kūrybiška sąveika su supančiu pasauliu; vidiniu jėgos ir harmonijos pojūčiu.

Žaidimų terapijos tikslas - padėti vaikui augti jaučiant savąjį reikšmingumą ir adekvatumą.

  • MS PowerPoint 100 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1133 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimvydas
  • Meno terapijos samprata ir esmė
    10 - 1 balsai (-ų)
Meno terapijos samprata ir esmė. (2018 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/meno-terapijos-samprata-ir-esme.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 06:35
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo