Menotyra Meno svarba mūsų gyvenime


Meno svarba mūsų gyvenime.


Prisipažinsiu, visada man menas turėjo vaizduoti neįprastus ir keistus dalykus, gal todėl kad aš ir pati visada buvau keista? Tačiau ar kiekvienas taip mano? Manau kad ne. Daugelis meną apibūdina kaip grožio idealą, kitiems menas turi mokyti gyvenimo tiesų, o yra ir tokių, kurie meną priima abejingai. Dėl šios nuomonių gausybės sunku suprasti, kam mums iš tiesų reikalingas menas? Ar jis iš vis reikalingas? Ką turi rodyti menas: ar grožį, ar bjaurumą? Šie klausimai mane ir pastūmėjo pasvarstyti apie meno egzistavimą. Ar iš tikrųjų, šiais laikais, kai žmogus tampa vis labiau vartotojas, gali suprasti meno kūrinį? Kaip visi pastebime, meno vertė vis labiau tampa menkaverte. Mes visi einame į teatrą tik tam, kad parodytume save, o ne žiūrėtume spektaklį. Tokių pavyzdžių yra apstu šiuolaikinėje visuomenėje. Tačiau pats menas vis tobulėja, todėl ir kyla dilema: visuomenė tampa apatiška viskam, bet ta pati visuomenė kuria vis įdomesnius kūrinius. Kiekvienas randa mene savo dalele. Aš savąją radau, todėl ši tema man ir yra svarbi, nes man visada menas padėdavo sunkiais man gyvenimo momentais, tai buvo kaip stiprybės šaltinis, kuris mane pripildydavo ryžtingumo ir jėgų toliau gyventi.

Pirmiausia norėčiau pasvarstyti apie naująjį meną. Modernus menas šiuo metu yra itin kritikuojamas, neva meniškas tuoj taps bet kuris daiktas ir taip menas praras savo vertę. Tačiau ar niekas nesumąsto, kad menas, kuriamas gal ir iš bet kokių daiktų, bet iš jų išgaunama kažkas neįprasto mūsų akiai, tokiu būdų norima parodyti, jog menas nėra prabangus ir skirtas ne tik turtuoliams.

  • Menai Esė
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1486 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grybas123
  • Menotyra Meno svarba mūsų gyvenime
    10 - 2 balsai (-ų)
Menotyra Meno svarba mūsų gyvenime. (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/menotyra-meno-svarba-musu-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:10
×