Mentorystė ir konsultavimas


Konsultavimas ir mentorystė dirbant su jaunimu.

Konslutavimas – tai pagrindinis mentorystės elementas. Konsultuodami mentoriai dalinasi savo patirtimi.

Literatūroje sutinkami įvairūs apibrėžmai apie mentorystę. Laužackas (2005) teigia, kad mentorystė – patyrusio asmens (mentoriaus) veikla patariant ir remiant jaunų ar mažiau patyrusių ir veiklą pradedančių žmonių profesinę adaptaciją organizacijoje bei perimant būtinus vaidmenis, žinias ir gebėjimus (Laužackas, 2005). Kiti autoriai teigia, kad tradicinis mentorystės modelis – tai pradedančiojo mokymasis iš labiau patyrusio. Tuo tarpu šiuolaikinė mentorystės samprata pabrėžia mentoriaus ir besimokančiojo sąveiką siekiant bendro tikslo (Mačianskienė ir kt., 2004).

Analizuojant literatūrą, susidariau nuomone, kad mentorius , tai perduodantis patirtį asmuo ir jis privalo būti konkrečios srities specialistas. Jis pataria savo mokiniui, dalinasi patarimais, patirtimi ir nuteikia tinkama linkme. Mentoriavimu siekiama padėti mokytis praktikoje ir iš praktikos. Kaip teigia (Teresevičienė, Oldroyd, Gedvilienė, 2004), kad efektyviausias mokymasis yra tada, kai besimokantieji naujas žinias jungia su turimomis ir panaudoja tas žinias įvairiose situacijose. Mentorius šiame procese paremia besimokantįjį pradžioje tiesiogiai, vėliau mažina pagalbą, kol besimokantysis pats geba konstruoti žinias ir supratimą. Mentorius, naudodamasis savo praktine patirtimi, padeda besimokančiajam, o padėdamas mokosi ir pats.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (709 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Mentorystė ir konsultavimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Mentorystė ir konsultavimas. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/mentoryste-ir-konsultavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 15:44
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo