Menų dailės brandos egzamino kūrybinio darbo aprašas - optinis menas


Įvadas. Dėstymas. Lietuvos optinio meno atstovai. Kūrinio atlikimo forma triptikas. Triptikas Europoje. Triptikas Lietuvoje. Mano kūrybinio darbo analizė. Išvados. Literatūra. Žodynėlis.


Menas yra žmogaus saviraiškos forma. Vieni išlieja savo jausmus dainuodami ar kurdami muziką, kiti – piešdami. Yra įvairiausių būdų, kuriais žmogus atskleidžia savo kūrybinį potencialą. Atsižvelgdama į savo asmeninę patirtį ir gabumus, nusprendžiau savo pasirinktą idėją atskleisti per optinį meną. Optiniu menu susidomėjau išvydusi Marcus Levine darbus.

/ Džovanis Belinis „Triptych trittico di San Sebastiano“ 2.2. 5pav

Žalia lentučių spalva parodo ne tik jūros ir upių spalvą, bet ir simbolizuoja gyvybę, gamtą, miškus. Vinys yra sidabrinės spalvos, simbolizuoja vandenį, kaip labai svarbų elementą tiek Žemės, tiek mūsų gyvybei palaikyti. Mėlynas siūlas jungiantis tarpus tarm vinučių parodo pasaulio ir gamtos trapumą.

Optinį meną ir triptiką pasirinkau todėl, kad tai man padėjo gana aiškiai perteikti judėjimą ir atskleisti mano pasirinktą temą. Atlikti patį procesą prireikė nemažai kantrybės, nes nevisada pavykdavo atlikti taip, kaip norėčiau, kalant vinis reikėdavo būti susikaupus ir nepavargus, nes netikslus kalimas gali pakeisti vaizdą ir sugadinti norimą rezultatą. Vinučių aukštis ir tarpai priklausė nuo norimo išgauti vaizdo. Jei norėjau perteikti artumą, vinis įkaliau negiliai ir palikau gana aukštas, bei sukaliau gana tankiai, o tolimas vaizdas buvo bandomas atskleisti sukalant vinukus kuo giliau arba iki pat galo, paliekat retesnius tarpus tarp jų.

Simboliai mano darbe: Taškas- tai visa ko pradžia kilmė. Kvadratas- tvarkos darnos pastovumo simbolis suteikiantis mano darbui rėmus. Apskritimas- visatos, dangaus, saulės simbolis taip pat tobulybę, amžinybę ir ištikimybę.

Savo darbe taip pat panaudojau naują techniką „chordinio (styginio) dyksnio“ technologija ir siūlų dizainas, naudojant vineles ir siūlus, nors šios technikos naudojau nedilę dalį tačiau tai pagyvino mano darbą.

Atlikti šį darbą sekėsi gana neblogai ir įdomiai, įgijau naujos patirties dirbant su nekasdieninėmis medžiagomis. Tai buvo labai įdomus procesas reikalaujantis kantrybės, kadangi rezultatas nepasirodydavo iš karto, tačiau kuomet po ilgo darbo visa tai išryškėdavo, būdavo labai džiugu. Supratau, kad mintyse kūrinį yra daug lengviau įsivaizduoti, o jį padaryti daug sunkiau, negu gali įsivaizduoti, todėl eskizus sekėsi daryti sunkiai. Buvo labai sunku perteikti vandens, bangų judėjimą, bet galiausiai darbu likau patenkinta. Aišku, pasitaikė ir nepasisekimų, kuomet nepataikant į vinį kliūdavo per pirštus.

  • Microsoft Word 943 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2297 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lina
  • Menų dailės brandos egzamino kūrybinio darbo aprašas - optinis menas
    10 - 1 balsai (-ų)
Menų dailės brandos egzamino kūrybinio darbo aprašas - optinis menas . (2017 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/menu-dailes-brandos-egzamino-kurybinio-darbo-aprasas-optinis-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 15:54
×