Menų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas DEIVĖ „ŽEMYNA“


Įvadas. Kūrinio idėja, jos kilmė, sumanymas, reikšmingumas. Kūrinio technika, forma, išraiškos priemonės, stilius, žanras. Kūrybinio darbo kontekstas. Istorinis kontekstas. Išsami kūrybinio darbo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Koloritas- tapybos kūrinyje vyraujančių spalvų derinys. Gali būti šiltas arba šaltas, šviesus, tamsus ir kt. Tapyba mane žavi savo plačiomis galimybėmis, įvairių žanrų ir technikų pasirinkimu. Savo baigiamajam darbui pasirinkau būtent šią meno šaką, nes man manymu, ji puikiai perteikia mano kūrinio prasmę.

Pirmiausia, kai nusprendžiau, kad laikysiu menų (dailė) egzaminą, buvau apsisprendusi, kad tapysiu ant popieriaus arba ant drobės. Savo baigiamajam darbui pasirinkau tapybą guašu, tapant puantilizmo metodu. Esminis puantilistų kūrybos bruožų yra neo-impresionistinis tapymas. Pakalbėjus su mokytoją, man pasiūlė piešti ant lapo, tapyti. Mielai sutikau, nes man labai patiko ir tvirtai nusprendžiau, kad tapysiu ant lapo. Ilgai mąsčiau ką galėčiau piešti, ieškojau kiekvienos smulkmenos, kurią galėčiau įamžinti tapydama. Galiausiai nusprendžiau, kad pešiu deivę Žemyną . Šalia deivės, kad nebūtų taip tuščia taip pat nusprendžiau, kad piešiu saulę, mėnulį, medį ir žemę.

Todėl savo analogu pasirinkau GeorgesSeurol (Žoržas Seras).

Savo kūrinyje tapiau grynomis spalvomis, taip pat tapė ir žymus impresionistas Žoro Sera. Šiuo principu tapyti paveikslai būna nuotaikingi, gyvi, kupini geros nuotaikos.

Taigi, manau, kad būtent impresionizmo laikotarpio menininkai labiausi tiko atspindėti pasirinktai temai.

  • Dailė Aprašymas
  • Microsoft Word 696 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (851 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamilė
  • Menų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas DEIVĖ „ŽEMYNA“
    10 - 6 balsai (-ų)
Menų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas DEIVĖ „ŽEMYNA“. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/menu-mokyklinio-brandos-egzamino-baigiamojo-darbo-aprasas-deive-zemyna.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:48
×