Menų mokyklinis brandos egzaminas, dailės kryptis Grafinis, akvarelės kūrinys Sapnas


Kūrino idėja. Kūrinyje naudotų išraiškos priemonių, technikos, stiliaus, žanrų analizė. Atlikto kūrinio meninio sprendimo analogų analizė. Dailės gebėjimų savianalizė ir įsivertinimas. Kūrinio proceso analizė ir įsivertinimas. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Neseniai, šiltą savaitgalio dieną, teko apsilankyti, iš pirmo žvilgsnio, nedideliame zoologijos sode, Klaipėdoje. Tačiau tai, ką pamačiau gyvai, pranoko mano lūkesčius. Daugybė egzotinių gyvūnų supo mane tą dieną, bet niekas nepatraukė dėmesio, kaip oranžinių akių, margai išrėdytų rudų ir juodų plunksnų paukštis. Tai buvo mįslingų, didelių antakių Didysis apuokas. Jo žvilgsnis vėrė mano širdį, tačiau, kad ir kaip buvo gaila, bet negalėjau jo parsivežti kartu namo. Beliko tik parsivežti nepamirštamą įspūdį. Tas „susitikimas“ pakeitė mano požiūrį į šiuos paslaptingus ir aršius paukščius. Pradėjau giliau jais domėtis bei grožėtis. Netgi vieną naktį susapnavau. Sapnas nebuvo vienas iš linksmiausių, tačiau, tai nepakeitė mano nuomonės apie apuoką. Sapnas buvo įtemptas ir sunkiai suvokiamas, bet norėjau rasti jam paaiškinimų. Juk sapnai yra vienas iš žmogaus psichikos procesų, kurių susidarymo mechanizmas dar nėra galutinai išaiškintas. Nors ir retai, tačiau taip jau būna, kad prisižadiname išmušti šalto prakaito, nesuprasdami, kas tai buvo – eilinis košmaras, iššauktas nervų ir fobijų, ar paprasčiausiai blogas sapnas. O gal atvirkščiai – nenorime atmerkti akių, kad neišbaidyti gražaus reginio. Ir taip norisi, kad tai, kas gera – išsipildytų, o tai, kas išgąsdino – nugrimztų į nebūtį.

„Nugramzdinti“ sapną į nebūtį pasirinkau įamžinimo būdu. Juk neverta bėgti nuo savo baimių ir jas keisti, todėl norėjau šį sapną pavaizduoti, kad kiekvieną dieną primintų, jog viskas kas bloga yra praeityje. Žinoma pagrindinis kūrinio veikėjas yra būtent tas, mano mėgstamas Didysis apuokas. Jis ir sukėlė nemalonų sapną, todėl ir atsiduria kūrinio centre. Tačiau kaip užmigti, jeigu į galvą nuolat lenda įkyrios, kamuojamo košmaro mintys? Sakoma, kad išvaikyti nemigą padeda sapnų gaudyklė. Šis magiškas Šiaurės Amerikos indėnų talismanas, saugantis žmogų nuo blogų sapnų, gaminamas iš gluosnio šakos žiedo, kurio viduje – supintas tinklas, o išorėje kabo plunksnos. Toks talismanas kabinamas miegančiajam virš galvos. Legendos skelbia, kad šis indėnų kilmės amuletas apsaugo nuo blogų, piktų minčių ir dvasių, nemalonių sapnų, padeda greičiau užmigti ir miegančiajam siunčia ramius, spalvotus ir džiugius linkėjimus iš sapnų pasaulio. Taigi, savo kūrinyje panaudojau sapnų gaudyklės simboliką, kaip kova su blogais sapnais, mano atveju – apuoku. Šiltas sapnų gaudyklės koloritas simbolizuoja gėrį, kovą su blogiu.

  • Dailė Aprašymas
  • Microsoft Word 1530 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2074 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evgeniya
  • Menų mokyklinis brandos egzaminas, dailės kryptis Grafinis, akvarelės kūrinys Sapnas
    10 - 7 balsai (-ų)
Menų mokyklinis brandos egzaminas, dailės kryptis Grafinis, akvarelės kūrinys Sapnas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/menu-mokyklinis-brandos-egzaminas-dailes-kryptis-grafinis-akvareles-kurinys-sapnas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:29
×