Mėnulio geologija


Mėnulio geologija. Įvadas. Įžanga, darbo tikslas. Mėnulis-Žemės palydovas. MĖNULIO GEOLOGIJA Mėnulio geologiniai tyrimai ir žinių šaltiniai. JAV ir TSRS ekspedicijos. Meteoritai. Tektitai. Mėnulio geologinė sandara. Paviršiaus sandara. Giluminė sandara. Geologiniai procesai Mėnulyje. Endogeniniai. Kosmogeniniai. Mėnulio geologinė raida ir laiko skalė. MĖNULIO PETROLOGIJA Magminės uolienos. Intruzinės. Efuzinės. Kosmogeninės (smūginės) uolienos. Regolitas. Smūginės brekčijos. Smūginio lydalo uolienos. Palyginimas su Žemės uolienomis. Mėnulio naudingieji ištekliai. Energetiniai. Metalų. Kiti. IŠVADOS (Svarbiausi teiginiaiNuorodos.

Šis kursinis darbas yra skirtas įtvirtinti studentų žinias įgytas praktinių bei teorinių užsiėmimų metu. Darbo tikslas išmokti rinkti informaciją iš įvairių šaltinių, išmokti ją apdoroti ir teisingai panaudoti. Šis kursinis yra apie Mėnulio geologija, aptariant jo sandarą, sudėtį, naudingases iškasenas bei kitus aspektus.

Mėnulis yra vienintelis gamtinis Žemės palydovas.

Manoma, kad Mėnulis susidarė iš Žemės.

Duomenys apie Mėnulio uolienas, jų sandrą ir sudėtį gaunami iš mėginių suriktų ekspedicijų į Mėnulį metu iš Mėnulio meteoritų ir tektitų.

Mėnulis turi plutą, mantija bei vidinį ir išorinį branduolius.

Labiausiai įtakos turinti Mėnulio reljefą formuojanti jėga yra meteoritai.

Gamtiniui palydovui yra išskirtos 5 laiko skalės.

Mėnulyje yra intrūzinų, efūzinių bei kosmogeninių uolienų.

Mėnulyje yra energetinių ir metalo išteklių, kuriuos planuojama eklotuoti ateityje.

  • Geologija Kursinis darbas
  • Adobe PDF 547 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių
  • Universitetas
  • Karolina
  • Mėnulio geologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Mėnulio geologija. (2014 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/menulio-geologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:47
×