Merginoms apie paauglystę ir kūno pokyčius


Viskas apie tai ko tu norėtum klausti. Tavęs laukia dideli pokyčiai. Kas vyksta? Kūno kitimas brandos metu. Tavo krūtys. Kūno vidus. Mėnesinės. Ką daryti prasidėjus mėnesinėms? Kaip jais naudotis? Niekada nemesk įklotų į unitazą! Tavo oda. Mergaitės dažnai suka galva kaip atrodo jų kūnas. Normalu, kad lygini save su kitomis mergaitėmis. Mergaitėms labai rūpi, kiek jos sveria, kiek valgo ir ar jų kūnas ,,teisingos‘‘ formos. Ką galvoja berniukai? Berniukai ne visuomet spokso į tam tikras kūno dalis. Taigi tu turi tik vieną kūną, todėl turėtum juo gerai rūpintis.

Paauglystė augimo ir pokyčių metas, kurį iš gyvena visi žmonės. Dažniausiai ji prasideda tarp 8-13m. Baigiasi tarp 15-17m. Kai suaugi ir susiformuoja tavo figūra. Tu ir tavo bendraamžė nebūtinai bręsite vienu metu, tačiau vėliau abi pasieksite tą pačią raidos stadiją.

Krūtys kelia didžiulį susidomėjimą, tad natūralu, kad kitų krūtines lygini su savąja. Taip elgiasi visos mergaites. Daugumai mergaičių krūtys ima didėti nuo 10m. ,o kitoms ir anksčiau.

Paauglystės metais tavo kūnas stipriai keisis, kai kurių pokyčių išorėje nesimatys. Tavo kūnas pasirengs tam, kad panorėjusi vieną dieną galėtum susilaukti kūdikio.

Dauguma mergaičių mėnesinių pirmąkart sulaukia tarp 9-16m. Jos prasideda maždaug tada, kai pradeda augti krūtys ir ant gaktos išdygsta pirmieji plaukeliai. Mėnesinės trunka nuo 2 iki 8d. (vidutiniškai 4-6d.) Vienas ciklas trunka nuo 21 iki 35 d. (vidutiniškai 28d.).

Dauguma mergaičių per mėnesines naudoja įklotus.

  • MS PowerPoint 1148 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (458 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lima
  • Merginoms apie paauglystę ir kūno pokyčius
    10 - 9 balsai (-ų)
Merginoms apie paauglystę ir kūno pokyčius. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/merginoms-apie-paauglyste-ir-kuno-pokycius.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 23:15
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!