Merkantilizmas referatas


Merkantilizmas. Įvadas. Svarbiausi merkantilizmo atstovai ir jų mintys. Ištakos, istorinės atsiradimo sąlygos ir esmė. Merkantilizmo atsiradimą lėmusios istorinės sąlygos. Ankstyvojo merkantilizmo koncepcijų esmė. Svarbiausi vėlyvojo merkantilizmo teiginiai. Literatūra.

Darbo tikslas – išanalizuoti ir išsiaiškinti merkantilizmo atsiradimo ir įsitvirtinimo ypatumus ir jo aktualumą šioms dienoms.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti pagrindines merkantilizmo sąvokas ir paaiškinti jo esmę;

Susipažinti su pagrindiniais merkantilizmo atstovais ir jų mintimis;

Aprašyti anstyvojo ir vėlyvojo merkantilizmo teiginius;

Remiantis išnagrinėra moksline literatūra, padaryti išvadas.

Svarbiausi ankstyvojo merkantilizmo atstovai ir jų mintys:

Džonas Heilsas - pasisakė prieš pinigų išvežimą iš šalies.

Gasparas Skarufis - paskelbė darbą apie pinigų cirkuliaciją.

Viljamas Staffordas - pinigai šalies viduje turi būti visaverčiai, uždrausti neperdirbtų žaliavų išvežimą iš šalies, nenaudoti brangių užsieninių prekių, visiškai įvežti prekes, kurios gali būti pagamintos šalyje.

Džonas Lo - manė, kad nacijos ekonominės gerovės šaltinis – ūkinės veiklos aprūpinimas piniginiais banknotais, bankams numatė kreditinės ekspansijos galimybę, reikalavo, kad kredito emisijos bankai būtų valstybiniai, tvirtino, kad padidinus kainas, padidėja ir jų pasiūla, rinkos prekių kainos – elastingos, teigė, kad vyriausybė gali veikti gamybą, palaikė idėją kapitalo vienijimąsi į bendroves.

Ištakos, istorinės atsiradimo sąlygos ir esmė

XVI-XV a. pirmaujančių Vakarų Europos šalių ekonomikoje feodalinis gamybos būdas palaipsniui pasiekė tam tikrą išsivystymo stadiją, kuri pasireiškė vis labiau pastebimu natūrinio ūkio išstūmimu ir jo pakeitimu prekiniais- piniginiais santykiais. Šį istorinį laikotarpį Adamas Smitas, o vėliau ir Karlas Marksas charakterizavo kaip ,,pradinio kapitalo kaupimo“ laikotarpį. Šiame etape turtas, tiek asmeninis, tiek ir nacionalinis, pradedamas vertinti ne kaip visuma gėrybių, paslaugų ir feodalinių teisių į jas, bet pinigų, kaip visuomeninio prekinės ekonomikos ekvivalento, pavidalu.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1304 žodžiai)
  • Kristina
  • Merkantilizmas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Merkantilizmas referatas. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/merkantilizmas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 12:10
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo