Merkantilizmo esmė ir jo plėtros etapai, finansinės idėjos


Įvadas. Dėstymas. Merkantilizmo atsiradimas. Merkantilizmo esmė. Merkantilizmo plėtra ankstyvojo merkantilizmo laikotarpiu. Merkantilizmo plėtra vėlyvojo merkantilizmo laikotarpiu. Ankstyvojo merkantilizmo finansinės idėjos. Vėlyvojo merkantilizmo finansinės idėjos. Svarbiausios merkantilizmo asmenybės ir jų mintys. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tyrimo aktualumas

Merkantilizmas – ekonomikos teorijos raidos srovė nuo XVI iki XVIII amžiaus. Ji pabrėžia mainų ir prekybos svarbą, bei laiko, kad ekonominė jėga priklauso nuo tautos kapitalo. Merkantilizmas yra skiriamas į ankstyvąjį ir vėlyvąjį. Įdomu tai, kad šios ekonominės idėjos atsiradimas siejamas su pirmą kartą Europą paveikusia infliacija, kuri ryški ir šiais laikais. Taigi, būtų naudinga įsigilinti į šią temą, kadangi merkantilizmo apraiškų galima pamatyti ir mūsų dienomis. Ypatingai, kai kalbama apie einamosios sąskaitos balansą, kai pageidaujama jo pertekliaus, t. y. kai norima, kad šalies eksportas viršytų importą.

Tyrimo objektas

Merkantilizmo idėjos, jo raida.

Tyrimo tikslas

Pristatyti merkantilizmo esmę ir jo plėtros etapus, finansines idėjas.

Tyrimo uždaviniai

1.Pateikti merkantilizmo atsiradimo priežastis.

2.Suformuluoti merkantilizmo esmę.

3.Pristatyti, kaip merkantilizmas vystėsi ankstyvojo merkantilizmo laikotarpiu.

4.Pateikti pagrindines merkantilizmo finansines idėjas ankstyvojo merkantilizmo laikotarpiu.

5.Pristatyti, kaip kito merkantilizmas vėlyvojo merkantilizmo (manūfakturizmo) laikotarpiu.

6.Išskirti pagrindines vėlyvojo merkantilizmo finansines idėjas.

7.Pristatyti svarbiausius merkantilistų atstovus ir jų mintis.

Tyrimo metodai

Šiame rašto darbe yra remiamasi antriniais literatūros šaltiniais, kuriuose yra pateikiama informacija apie merkantilizmą, jo finansines idėjas, raidą. Atsižvelgiant į šaltinių informaciją atskirti pagrindines finansines idėjas, supažindinti su merkantilizmo esmę ir raidą.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2361 žodžiai)
  • Universitetas
  • Miroslav
  • Merkantilizmo esmė ir jo plėtros etapai, finansinės idėjos
    10 - 7 balsai (-ų)
Merkantilizmo esmė ir jo plėtros etapai, finansinės idėjos. (2015 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/merkantilizmo-esme-ir-jo-pletros-etapai-finansines-idejos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:32
×