Merkurijus ir Venera skaidrės (2)


Merkurijus ir Venera. Merkurijus. Kas yra Merkurijus? Įdomūs faktai apie Merkurijų. Venera. Veneros krateriai. Veneros atmosfera. Kodėl Veneros tokia aukšta temperatūra? Veneros kolonizacija. Atstumų palyginimas. Bet privalumai čia nesibaigia! Dėja yra keletas problemų. Debesų miestai, ar tai ne fantastika? Havoc. Išvados. Informacija paimta iš.


Merkurijus tai artimiausia saulei planeta, jis yra nutolęs nuo saulės apie 58 milijonus km. Jo skersmuo yra 4879 km, tai Žemės skersmens. Masė - 3,302×1023 kg. Diena trunka apie 58,6 Žemės dienas.

Merkurijus prieš 4 milijardus metų buvo labai stipriai paveiktas meteoritų, jie didžiąją dalį paviršiaus pavertė krateriais, kurių kraštinės siekdamos 3 km aukštį, sudaro pastovius šešėlius, taip susidarė ledas Merkurijuje. Tai buvo sužinota iš nuotraukų kurias nufotografavo palydovas MESSENGER, kuris aplink Merkurijų skriejo 4 metus, nors jo tikėtina misijos trukmė buvo 1 metai. Sunaikintas atsitrenkiant į planetą, nes baigėsi kuras.

Štai kaip atrodė Merkurijaus dirbtinis palydovas MESSENGER.

Nors Merkurijus yra arčiausiai saulės, jo paviršius nėra karščiausias, saulės apšviestas paviršius įkaista iki 430 °C, naktį nukrinta iki-163 °C, jį lenkia Venera, kurios paviršiaus temperatūra sieka net iki 465°C!

Atmosferos slėgis ties planetos paviršiumi yra toks pat, kuris Žemėje būna 1 km vandenyno gylyje. Lyginant su žemės paviršiaus slėgiu, Veneroje slėgis 90 kartų didesnis. Vėjai atmosferos viršutiniuose sluoksniose sieka apie 300 km/h. Dėl to debesys planetą apskrieja per laikotarpį, trunkantį nuo 5 iki 60 valandų.

Nors Venera yra toliau nuo saulės, nei Merkurijus jos temperatūra aukštesnė, dėl to, kad Veneros atmosfera yra labai tanki, joje yra susikaupę labai daug anglies dioksido, kuris sudaro 96,5% visų atmosferoje esančių dujų, dėl stipraus šiltnamio efekto, temperatūra pakyla iki 465°C.

  • MS PowerPoint 3811 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (657 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Edvinas
  • Merkurijus ir Venera skaidrės (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Merkurijus ir Venera skaidrės (2). (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/merkurijus-ir-venera-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 17:31
×