Merkurijus referatas


Merkurijus skaidres. Referatas apie merkuriju. Merkurijus referatai. Planetos, referatas. Merkurijus referatas.

Temperatūrinis planetos režimas. Dienos ir nakties kaita. Merkurijus, arčiausiai saulės esanti saulės sistemos planeta, ilgą laiką buvo astronomams tikra mįsle. Nebuvo tiksliai išmatuotas jo sukimosi aplink savo ašį periodas. Dėl to, kad merkurijus neturi palydovų, nebuvo tiksliai žinoma masė. Artumas prie saulės trukdė vykdyti paviršiaus tyrinėjimus. Tuo metu, kai planetos spektrai teigė apie tai, kad planeta neturi atmosferos, kai kurie stebėtojai retkarčiais pastebėdavo kažkokius “rūkus”, slėpusius tamsių ir šviesių dėmių konfiguraciją, sunkiai įžvelgiamą planetos diske.

Merkurijus, arčiausiai saulės esanti saulės sistemos planeta, ilgą laiką buvo astronomams tikra mįsle. Tuo metu, kai planetos spektrai teigė apie tai, kad planeta neturi atmosferos, kai kurie stebėtojai retkarčiais pastebėdavo kažkokius rūkus , slėpusius tamsių ir šviesių dėmių konfiguraciją, sunkiai įžvelgiamą planetos diske. Poliarimetriniai o. Dolfiuso stebėjimai 1950 m. Parodė, kad yra labai silpna atmosfera, 300 kartų mažiau elektrizuota už žemės atmosferą. Bet pilno tikrumo nebuvo.

Ir staiga, per kokius penkeris metus, viskas pasikeitė, ir merkurijus dabar ištirtas ne mažiau už kitas saulės sistemos planetas. Didelę reikšmę merkurijaus mįslių sprendimui turėjo kosminio aparato mariner-10 skrydis 1974-75 mm. Bet tai ne vienintelis šaltinis: daug apir merkurijų mes sugebėjome sužinoti ir antžeminių astronominių stebėjimų pagalba.

Radiolokacija padėjo nustatyti merkurijaus sukimosi periodą. Dar 1882 m. Dž. Skiaparelis iš vizualinių stebėjimų padarė išvadą, kad šis periodas lygus merkurijaus apsisukimo aplink saulę periodui (88 parų), Kad merkurijus pasisukęs į saulę viena puse, kaip mėnulis į žemę. Apie 50 metų šis periodas buvo tik spėjamas, o vėliau, 30-ais praeito šimtmečio metais klaustukas šalia periodo reikšmės buvo panaikintas visose lentelėse ir enciklopedijose: nuotrauka patvirtino skiaparelio periodą. Bet vis dėlto jis pasirodė esąs neteisingas.

1965 m. Amerikiečiai astronomai r. Daisas ir g. Pettendžilas 300-metrinio radioteleskopo pagalba aresibo observatorijoje nustatė, kad merkurijaus apsisukimo aplink savo ašį periodas lygus 59,3 paroms, Jis lygus 2/3 orbitalinio periodo. Šis atradimas uždavė astronomams du visiškai skirtingus atsakymas į šiuos klausimus pasirodė gana paprastas. Tris apsisukimus aplink ašį merkurijus baigė per 176 paras. Per tą patį laiką planeta padaro du apsisukimus aplink saulę. Tokiu būdu, merkurijus užima tokią pačią padėti orbitoje saulės atžvilgiu ir rutulio orientavimas lieka tuo pačiu.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1154 žodžiai)
  • Merkurijus referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Merkurijus referatas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/merkurijus-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 16:39
×