Merkurijus Venera Marsas skaidrės


Merkurijus. venera. marsas. Merkurijus. Merkurijaus vidinė sandara. Venera. Veneros vidinė sandara. Marsas. Kaip galėjo atrodyti marsas prieš keturis milijardus metų? Kuo labiau didėja marso paviršiaus nuotraukų. Marso palydovai. Merkurijus. Venera. Marsas. Merkurijaus tyrinėjimai. Veneros tyrinėjimai. Marso tyrinėjimai.

Artimiausia saulės planeta; Aplink Saulę skrieja ištęsta elipsine orbita; Temperatūra siekia nuo 290°C iki 430°C, neapšviestoje dalyje gali nukristi iki -160°C. Paviršius panašus į Mėnulio; Spėjama, kad šios planetos 1800km spindulio branduolį sudaro geležis ir nikelis, virš jo yra silikatų mantija; Žemėjė matomas valandą prieš saulėtekį ar po salės laidos; Prie paviršiaus atmosfera sudaryta iš helio, vandenilio, deguonies, neono ir argono;.

Antroji pagal atstumą nuo Saulės planeta; Paviršiaus temperatūra gali siekti nuo 228°C iki 773°C. Veneros paviršius nelygus, nusėtas uolienų luitų; Veneros atmosfera labai tanki, sudaryta iš anglies dioksido, azoto, vandens garų ir kt.; Venera turi apie 2800km spindulio skystą branduolį, apie 320km storio silikatų mantiją ir apie 16km storio bazaltų plutą; Žemės gyventojams Venera pirmoji sužiba saulėlydžio danguje ir matoma tik kurį tai laiką po saulėlydžio ir prieš sauletėkį;.

1- Branduolys. 2- Mantija. 3- Pluta. 4- Atmosfera.

Tai ketvirtoji Saulės sistemos planeta; Artimiausia žemei išorinė planeta; Marse keičiasi metų laikai; Ją sudaro 95% anglies dioksidas; 2,5% azotas; 1,5% argonas; truputis deguonies ir vandens garų; Vidutinė metinė temperatūra -63°C. Būdingi stiprūs vėjai; Paviršius yra kalnuotas su ryškiais ugnikalnių pėdsakais, gausu plutos lūžių, kraterių; Yra daug išdžiuvusių upių bei ežerų; Dabar vandens ledas kartu su anglies dioksido ledu ašigaliuose sudaro baltas dėmes, kurios vadinamos ašigalinėmis kepurėmis; Iš Žemės matomas plika akimi kaip ryški rausvos spalvos žvaigždė; 1,8809 Žemės metų.

  • MS PowerPoint 924 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (604 žodžiai)
  • Guoda
  • Merkurijus Venera Marsas skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Merkurijus Venera Marsas skaidrės. (2014 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/merkurijus-venera-marsas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 04:44
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo