Mesinių galvijų genetiniai ištekliai Lietuvoje ir pasaulyje


Įvadas. Veislės. Belgų žydrieji. Angusai. Galovėjai. Limuzinai. Simentaliai. Šorthornai. Šarolė. Herefordai. Aubrakai. Išvados. Literatūra.

Dabar Lietuvoje veisiami 8 veislių grynaveisliai mėsiniai galvijai: Šarole, Limuzinų, Abrakų, Simetalių, Herefordų, Angusų, Šorthornų ir Galovėjų.

Dabar Lietuvoje grynaveislius mėsinius galvijus augina daugiau kaip 30 ūkininkų. Tačiau bandos nėra stambios. Karvių skaičius jose svyruoja nuo 5-60 karvių. Daugelyje bandų 15-30 karvių. Iš viso Lietuvoje grynaveislių mėsinių karvių yra apie 800. Dalyje ūkių formuojasi didesnės ar mažesnės mišrūnių karvių žindenių bandos.

Iš 26 mėsinių galvijų veislių pasaulyje labiausiai paplitę tik 4 veislių galvijai- Herefordai, Šorthornai, Aberdynų-angusai, Šarole. Mėsinė galvijininkystė daugiau paplitusi Anglijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Pasaulyje gerinamos mėsinių veislių galvijų mėsinės savybės ir kuriamos naujos jų veislės, gerai pritaikytos konkrečios zonos ekonominėms ir geografinėms sąlygoms. Pastaraisiais metais daugiau auginama ir mėsinių veislių galvijų.

  • Microsoft Word 392 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (2245 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mesinių galvijų genetiniai ištekliai Lietuvoje ir pasaulyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Mesinių galvijų genetiniai ištekliai Lietuvoje ir pasaulyje. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mesiniu-galviju-genetiniai-istekliai-lietuvoje-ir-pasaulyje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 04:50
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!