Mėsos rinkų reguliavimas


Amerikos mėsos gamintojai. Mesos konservavimas referatas. Mesos rinka lietuvoje.

Mėsos rinkų reguliavimo sistemų palyginamoji analizė. Įvadas. Mėsos rinkų reguliavimo sistemos samprata ir reikšmė. Valstybės mėsos rinkų reguliavimo sistemų samprata. Rinkos samprata. Valstybinio reguliavimo samprata. Sistemos samprata. Mėsos rinkų reguliavimo sistema ir jos pokyčiai lietuvoje ir jav. Mėsos rinkos situacija ir valstybinio reguliavimo priemonės lietuvoje. Lietuvos mėsos rinkos valstybinio reguliavimo institucijos. Mėsos rinkos situacija ir valstybinio reguliavimo priemonės jav. Jav mėsos rinkos valstybinio reguliavimo institucijos. Mėsos rinkų reguliavimo sistemos lietuvoje ir jav palyginimas. Išvados. Naudota literatūra.

Mėsa tai yra gyvybiškai svarbus maisto produktas, kurį vartoja didžioji dalis pasaulio gyventojų. Kiekvienos šalies mėsos gamintojai stengiasi aprūpinti savo šalies gyventojus maisto produktais, tačiau jų siūlomas produktas ne visada tenkina vartotojus esama kaina. Tuomet į šią rinką sėkmingai įsiterpia kitų šalių gamintojai. Šalies vyriausybė ieško būdų savo ūkininkų konkurencingumui didinti ir apsaugoti rinką nuo „įsibrovėlių“, kurie sudaro mėsos perteklių. Tačiau kiekviena reguliavimo priemonė turi ir šalutinį poveikį, kuris įtakoja rinkos pokyčius. Norint išsirinkti geriausias reguliavimo priemones būtina stebėti, analizuoti bei lyginti kitų šalių reguliavimo priemones ir poveikius.

Darbo tikslas – paaiškinti rinkos, valstybinio reguliavimo bei sistemų sampratas, surinkti informaciją apie mėsos rinkos reguliavimo priemones Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Palyginti naudojamas priemones bei jų veiksmingumą mėsos gamybai bei realizacijai šalies viduje didinti.

Uždaviniai:

•paaiškinti rinkos, varlstybinio reguliavimo bei sistemų sampratas

•surinkti informaciją apie mėsos rinkos reguliavimo priemones Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

•gautą informaciją išanalizuoti, palyginti bei aprašyti

Tyrimo metodai ir būdai – mokslinės, metodologinės literatūros analizė ir sintezė, sisteminimas ir apibendrinimas, palyginimo ir grafinio vaizdavimo metodai.

  • Žemės ūkis Kursinis darbas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (5477 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mėsos rinkų reguliavimas
    9 - 3 balsai (-ų)
Mėsos rinkų reguliavimas. (2012 m. Rugpjūčio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mesos-rinku-reguliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:04
×