Metaanalizė ir statistinės reikšmės nustatymas


Metaanalizės privalumai. Didžiausias metaanalizių privalumas yra tas, kad jos leidžia įvertinti efekto dydį ne mažoje izoliuotoje imtyje, o bendrojoje populiacijoje. Metaanalizės trūkumai. Tačiau metaanalizės turi ir trūkumų. Visų pirma nėra garantijos, kad visos studijos, susijusios su nagrinėjama tema bus apimtos. Gali būti, kad reikšmingi rezultatai nebuvo publikuoti ar nėra pasiekiami. Kita problema yra susijusi su vieningų terminų ir tyrimų metodologijų problema. Nėra garantijos, kad skirtingi tyrimai nebuvo atlikti nukrypstant nuo standartinių tyrimų procedūrų, skiriasi sąvokų traktuotė (pvz. Viename tyrime depresija bus kliniškai nustatytas sutrikimas, kitame – vertinama tik pagal klausimyno balusVisa tai gali reikšmingai iškraipyti duomenis. Be to tam tikra prasme metaanalizė yra per daug supaprastinta analizė. Sudėtingi kintamieji pervedami tik į vidurkių skirtumą ir dispersiją, taigi prarandama didžioji dalis unikalios informacijos.


Metaanalizė iš esmės yra tyrimas apie studijas. Jis naudojamas integruotam rezultatui gauti. Kitaip tariant, tyrėjas peržiūri anksčiau paskelbtus tyrimus tam tikroje temoje, tada analizuoja įvairius rezultatus, siekdamas nustatyti bendrąsias visų tyrimų tendencijas. Jis gali būti naudojamas psichologijos, bendrosios medicinos praktikos ar išsamių konkrečių ligų, būklės ir gydymo tyrimų. Tai taip yra specialus apžvalginio straipsnio tipas. Pagal tezauro MeSH apibrėžimą, „tai yra kiekybinis metodas, leidžiantis sujungti nepriklausomų studijų rezultatus ir daryti bendras santraukas bei išvadas, įvertinančias terapinį efektyvumą“. Metaanalizė yra gilesnė nei paprastas apžvalginis straipsnis, joje naudojami statistiniai metodai, leidžiantys sujungti ir analizuoti faktinę medžiagą.

Kaip jūs dabar žinote, metaanalizė yra integruotų rezultatų santrauka, analizuojama dėl jų skirtumų. Kiti šio tipo klinikinės peržiūros tikslai yra šie.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (516 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugne
  • Metaanalizė ir statistinės reikšmės nustatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Metaanalizė ir statistinės reikšmės nustatymas. (2020 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/metaanalize-ir-statistines-reiksmes-nustatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 08:40
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo