Metafizika referatas


Rudolfas carnapas. Isnyksta zodziu prasme rasinys. Nagrinejimas zodzio reiksme. Metafizika reikšmė. Rudolfas carnapas vikipedija lietuviu kalba. Rudolfas carnapas analize. Žodžio reikšmė metafizikoje.

Filosofijos referatas. Įvadas. Reikšmingi žodžiai. Metafiziniai žodžiai. Teiginiai. Pabaiga. Literatūra. Prieš pradedant temos nagrinėjimą, svarbu išsiaiškinti, kas yra metafizika ir kodėl ją norime įveikti loginės analizės būdu. Metafizika - pažinimo būdas, kuris neatsižvelgia į reiškinių kitimą ir esamus įvairiausius ryšius tarp jų, o kiekvieną reiškinį laiko nekintamu ir aiškina atskirai. Analizėje remsiuos r. Carnapo idėjom, nes jis buvo loginio empirizmo šalininkas.


Prieš pradedant temos nagrinėjimą, svarbu išsiaiškinti, kas yra metafizika ir kodėl ją norime įveikti loginės analizės būdu.

Analizėje remsiuos r.

Kaip matome metafizikai priima reiškinį tokį, kokį mato tam tikru momentu. Jų priimamas daiktas ar reiškinys nesusijęs su niekuo nei laike, nei kitais ryšiais. Todėl metafizikos priešininkų niekuomet netrūko pradedant nuo graikų skeptikų laikų iki xixa. Empiristų. Prieštaravimai tęsiasi ir mūsų dienomis. Jų aiškinimai skyrėsi. Vieni teigė, kad metafizikos doktrina yra klaidinga, nes ji prieštarauja empirinėms žinioms, kiti tvirtino, kad negalima pasitikėti tokia teorija, nes nagrinėjamos problemos peržengia žmogiškąjį pažinimą. Treti antimetafizikai teigė, kad iš viso negalimas daiktų ar reiškinių nagrinėjimas toks kokį siūlo metafizikai, todėl jais nereikia domėtis - reikia paprasčiausiai neigti.

Rudolfas carnapas metafizikos aiškinimą pateikia per tyrinėjimus taikomojoje logikoje , kurį aiškina per mokslo teiginių pažintinį turinį ir juose aptinkamų žodžių reikšmę. Pasitelkiant loginę analizę, galima išvada dėl metafizikos teiginių negatyvaus rezultato. Metafizikos teiginius aiškinsime per kalbos loginę analizę. Kalbą sudaro žodynas ir sintaksė. Yra daugybė žodžių, turinčių tam tikrą reikšmę. Jie pagal tam tikras taisykles ir žmonių susitarimus sudėliojami. Tos dėlionės sudaro teiginius, aprašo reiškinius. Pagal metafi dalis žodžių turi sąvoką, bet tik dalis. Tai žodžiai, kurie kažką apibrėžia: daiktą, veiksmą. Tačiau yra daugybė žodžių, kurie yra tik žodžiai ir be sintaksinio junginio tokie žodžiai nežymi jokios sąvokos.

žodžius galima laikyti sutartinėm sąvokom. Juk gerai žinom, kad pasaulyje egzistuoja daugybė kalbų. Žmonės jiems žinomus garsus sujungė, sudėliojo, kaip jiems atrodė teisingiau, o gal patogiau. Taip gavosi žodžiai. Vėliau tam tikros žmonių grupės susitarė ką reiškia vienas ar kitas žodis. Žodžių, reiškiančių sąvokas, gausa, arba atvirkščiai - gausa nesąvokinių žodžių yra tik susitarimas tam tikroje žmonių grupėje. Pavyzdžiui, Lietuvių kalboje žodis žolė asocijuojasi su žaliu augalu augančiu žemėje, kuriam reikia šviesos, drėgmės. Tačiau vienas žodis žolė , nors sąvokinis, nepasako nei kokia žolė (rūšis), nei kur, nei kada auga, o gal jau nebeauga?.

žodžiai, netgi tie, kurie žymi sąvoką , yra sąlyginiai. Laikui bėgant kalboje dalis žodžių išnyksta. Juos keičia naujai skambantys žodžiai, susiformuoja visai nauji žodžiai.

Metafizika referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/metafizika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:18