Metalai gamtoje ir žmogaus organizme


Metalai gamtoje. Metalai žemėje pasiskirstę labai įvairiai. Metalų junginiai uolienose. Magnetitas. Lazuritas. Metalai jūros vandenyse. Metalai gruntiniuose ir šaltinių vandenyse. Dujos vandenyje. Metalai žemės plutoje. Metalai žmogaus organizme, augaluose. Geležis. Varis gyvuosiuose organizmuose. Aliuminis. Kalcis Magnis. Kuo naudingas magnis. Kuo naudingas kalcis. Kaip aprūpinti organizmą magniu ir kalciu? Metalai augaluose. Ačiū, kad žiūrėjote.


Metalai žemėje pasiskirstę labai įvairiai. Daug metalų yra jūrų, vandenynų vandenyse, tačiau daugiausia jų žemės plutoje. Jų randama įvairiuose mineraluose, iš kurių sudarytos uolienos.

Lazuritas – mineralas, natrio ir kalcio aliumosilikatas. Cheminė formulė Na6Ca2(AlSiO4)6(SO4,S,Cl)2. Randamas Afganistane, Angoloje, Mianmare, Čilėje, JAV, Rusijoje,.

Daugiausia jūros vandenyje yra Na+ ir Cl- jonų(apie 77%), po to Mg2+, Ca2+, Ka+ ir kiti.

Gruntiniuose ir šaltinių vandenyse daugiausia yra Ca2+, Mg2+, HCO3, Cl-, Na+ mažiau, -Fe2+ jonų.

Aktyvių metalų žemės plutoje randama tik junginiuose , aliuminyje, geležies, kalcio, natrio, kalio, magnio.

Žmogaus organizme yra 3-5g geležies. Jo yra visuose audiniuose daugiausia kraujyje, hemoglobino . Nuo junginio kuriame yra geležies jonų Fe3+, priklauso raudona hemoglobino spalva.

Aliuminis kaupiasi kepenyse , kraujyje , kasoje ir skydliaukėje . Kai jo per daug mažėje eritrocitų ir hemoglobino.

  • MS PowerPoint 507 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (408 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Daugvilas
  • Metalai gamtoje ir žmogaus organizme
    10 - 6 balsai (-ų)
Metalai gamtoje ir žmogaus organizme. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalai-gamtoje-ir-zmogaus-organizme.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 07:46
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo