Metalistų subkultūra Lietuvoje


Įvadas. Metalistų subkultūros atsiradimas, paplitimas Lietuvoje lyginant su kitom kultūrom. Metalistų subkūltūrai priklausančių žmonių išvaizda. Gyvensena ir veikla. Vertybės ir idealai. Visuomenės požiūris į metalistų subkultūros atstovus. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas ir problema

Visuomenėje kiekvienas jaunas žmogus laisvai gali išreikšti norą kaip jam atrodyti, kaip elgtis, ką vertinti ir kokias idealogijas palaikyti. Bet nevisada aplinkiniai tai supranta, todėl neretai iš to išsivysto ir netolerancija. Kogero klaidingiausios nuomonės vyraja būtent apie metalistų subkultūros atstvovus. Dažniausiai neteisinga nuomonė formuojasi pamačius vien tik išvaizdą.

Darbo tikslas ir uždaviniai

Norint paneigti klaidingą visuomenėje nusistovėjusią nuomonę, reikia pažvelgti ne vien tik į išorę. Reikia ne tik paaiškinti jų išvaizdą, bet ir ją paanalizuoti. Išsiaiškinti kaip jie mąsto, ką laiko tikromis vertybėmis. Nes metalistas- ne vien žmogus besiklausantis tik metalo muzikos. Metalistas tai gyvenimo būdas ir filosofija.

Paneigta tradicinė ir senų pažiūrų sąvoka, jog metalistas būtinai tas, kuris klauso tik metalo ar juodai rengiasi, tam suteikiamos svarios priežąstys. Tai kur kas platesnė ir gilesnė sąvoka.

Išvaizda tikrai nėra vienintelis faktorius leidžiantis priskirti amenį metalistų subkultūrai ar labiausiai juos vienijantis bruožas. Juos taip pat vienija meilė muzikai. Nors išvaizda einant laikui galbūt ir keičiasi ar tampa kiek solidesnė, tačiau tačiau tai kas glūdi širdyje pasilieka, veikla, pomėgiai ir mąstymas išlieka nekintantys.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (3726 žodžiai)
  • Kristina
  • Metalistų subkultūra Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Metalistų subkultūra Lietuvoje. (2015 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalistu-subkultura-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:49
×