Metalo apdirbimo, lankstymo ir suvirinimo paslaugas teikiančios įmonės veiklos valdymo problema ir jos sprendimas


Įvadas. Organizacijos veiklos valdymas teoriniai aspektai. Planavimo esmė ir funkcija. Planavimo sudedamosios dalys. Planų hierarchija ir tipai. UAB „Karbonas“ kaip valdymo objekto ypatybės. Organizacijos aplinka. Organizacijos veiklos valdymo problemos nagrinėjimas ir jos sprendimų paieška. Išvados. Literatūra.


Planavimas- tai tikslų apibrėžimas, priemonių tiems tikslams pasiekti parinkimas ir jiems įgyvendinti racionalios veiksmų sekos sudarymas. Planavimas- nenutrūkstamas procesas, atsižvelgiant į aplinkos pokyčius ir prisitaikant prie jų. Jis yra svarbiausia valdymo funkcija. Planavimas nėra vienkartinis veiksmas, kurio pradžia ir pabaiga aiški. Planavimą galėtume įsivaizduoti, kaip organizavimo, vadovavimo, kontrolės ir reguliavimo traukinį.

Planavimo proceso ataskaitinis taškas yra organizacijos tikslai. Aukščiausias organizacijos veiklos tikslas yra vizija. Vizija – visuminis organizacijos įvaizdis apie siekiamą organizacijos būvį ir būdus. Organizacijos vizija – komplikuota visuma, apimanti daugelį skirtingų elementų, jos paskirtis kurti organizacijos ateitį. Kokybiškai vizijai būdingas nuoseklumas ir aiškumas. Suformulavus viziją, daug lengviau yra suformuluoti kitą tikslą – organizacijos misiją. Misija – visos organizacijos veiklos loginis pagrindas. Ji atspindi organizacijos egzistavimo prasmę. Misiją galima apibrėžti kaip:

Planų hierarchija tam tikra prasme yra susieta su planų rūšimi. Pagal laiko tarpą, kurio metu vykdoma plane numatyta veikla, skiriamos trys planavimo tipai:

Trumpalaikis (operatyviniai planai) planavimas – yra sudaromi vienerių metų ir trupesniam laikotarpiui.

Nagrinėjant planavimo klausimą, būtina atkreipti dėmesį į plačiausiai žinomą grafiškai išreikštų planų rūšį – tinklinį planavimą. Tinklinis planas sudaromas iš dviejų elementų: rodyklių, vaizduojančių darbus, ir rutuliukų, vaizduojančių įvykius. Įvykiu tinkliniuose planuose laikomas sąlygiškai jokio laiko neužimantis momentas, kada atsiranda nauja, ankščiau nebuvusi kokybė, t.y., kai baigiamas kažkoks darbas. Kadangi nauja kokybė atsiranda tik atlikus tam tikrą darbą, tai tinklinis grafikas ir sudarytas iš rutuliukų, sujungtų rodyklėmis, o kadangi vienas įvykis gali būti kelių darbų pradžia arba keli darbai, atliekami lygiagrečiai, gali baigtis vienu įvykiu, planas vizualiai primena iš pradžių platėjantį, o paskui siaurėjantį tinklą, prasidedantį vienu įvykiu ir besibaigiantį kitu.

Valdymo struktūra ir jos darbuotojai, darbo pasidalijimo ir koordinavimo principai organizacijoje:

Valdymo principas, kuriuo pagrįstas veiklos organizavimas yra organizacinis, linijinė valdymo struktūra. UAB „Karbonas“ šiuo metu dirba 59 žmonės. Šioje įmonėje valdantieji yra: generalinis direktorius, vykdomasis direktorius, pardavimo ir marketingo vadovas bei gamybos vadovas. O valdomieji yra tiesiog darbuotojai, kurie dirba prie įvairių staklių bei įrenginių. Vyrauja profesinis darbo pasidalijimas pagal technologines operacijas, nes kiekvienas darbuotojas yra atsakingas už savo šaką.

UAB „Karbonas“ siūlo įvairių lakštinių medžiagų apdirbimą naudojant šiuolaikines technologijas:

pjovimą vandens abrazyvo srove (pirmi Pabaltijyje)- plačiausiai taikomas lakštinių medžiagų pjovimo būdas;

pjovimas lazeriu- tai tiksliausias, greičiausias, o dažnai ir ekonomiškiausias plieno, nerūdijančio plieno apdirbimo būdas;

For fun-  taip pat projektuojami ir gaminami suvenyrai, verslo dovanos, apdovanojimai, šiaip malonūs niekučiai.

Lankstymas- CNC lankstymo staklės „Amada HFE 170-3“ (Japonija)  ir nuolat papildomas puansonų ir matricų arsenalas, kad būtų galima atlikti kuo įvairesnes užduotis.

Nuo šios aplinkos veiksnių praktiškai labiausiai priklauso organizacijos veikla, nes ši aplinka ir jos veiksniai yra tiesiogiai susiję žmonių galimybėmis. Pagrindiniai veiksniai, nuo kuriu priklauso, tai yra bendrojo vidaus produkto cirkuliacija, jo augimas, nes jis parodo visos ekonomikos dydį ir bendrą aktyvumą, valiutų kursai, valstybės ekonomikos politika. Jei valstybė nesugebės išlaikyti teigiamo BVP augimo, tai automatiškai kris ir bendrosios žmonių pajamos. Šis veiksnys lems tai, kad žmonės nebeturės iš ko naudotis siūlomomis paslaugomis. Tiesa tai ir privalumas, nes dėl atsiradusio nedarbo daugiau žmonių ateis į kvalifikacijos kėlimo ar

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 118 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (4130 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Metalo apdirbimo, lankstymo ir suvirinimo paslaugas teikiančios įmonės veiklos valdymo problema ir jos sprendimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Metalo apdirbimo, lankstymo ir suvirinimo paslaugas teikiančios įmonės veiklos valdymo problema ir jos sprendimas. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalo-apdirbimo-lankstymo-ir-suvirinimo-paslaugas-teikiancios-imones-veiklos-valdymo-problema-ir-jos-sprendimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:18
×