Metalo apdirbimo praktikos ataskaita: šaltkalviškų darbų atlikimo technologija


Įvadas. Šaltkalvystė. Šaltkalvystės operacijos. Technologijos skyrius. Trikampio ir kvadratinio puansono gamyba. Šešiakampio puansono gamyba. Matricos gamyba. Kniedyto sujungimo gamyba. Staklių paruošimas dažymui. Išvados ir rekomendacijos.


Praktiką atlikau Vilniaus dizaino ir technikos kolegijoje, Šaltkalvystės bare, kuriame yra 16 darbo vietų.

Šaltkalviški darbai – tai metalo apdirbimas papildyti mechaniniam apdirbimui staklėmis arba užbaigti metalo gaminių gamybą, sujungiant detales, surenkant mašinas ir mechanizmus, taip pat juos reguliuojant. Šaltkalviški darbai atliekami rankiniais arba mechanizuotais šaltkalvio įrankiais arba staklėmis.

Darbo vieta – tai gamybinio ploto dalis bare arba ceche, kuri skirta darbininkui tam tikram darbui atlikti, sudėti reikalingus įrankius, prietaisus ir kitus reikmenis.

Technologinė operacija – tai darbo veiksmų visuma, atliekama tam tikroje darbo vietoje, naudojant nustatytus įrenginius, įrankius bei prietaisus.

Matavimo įrankiai – naudojami detalių matmenų geometrinės formos, bei paviršiaus kokybės tikrinimui.

Gręžimas – tai skylių darymas vientisoje medžiagoje pjovimo įrankiu - grąžtu.

Prietaisai ir įrenginiai: rankinės elektrinės gręžimo mašinėlės, rankinė pneumatinės gręžimo mašinėlės, gręžimo staklės.

Sriegimas – tai sriegių darymas detalių ruošinių išoriniuose arba vidiniuose paviršiuose, nuimant drožlę (arba plastiškai deformuojant).

Įrenginiai: sriegtuvas su elektrine pavara, lengvo tipo sriegtuvas su pneumatine pavara, gręžimo staklės.

Skutimas – labai plonų metalo sluoksnių nuėmimas nuo detalių paviršiaus specialiais pjovimo įrankiais - skutikliais.

Pritaikymas – toks tikslus detalių priderinimas (vienos detalės apdirbimas pagal kitą taip, kad jas būtų galima sujungti), kad jos susijungtų be tarpelio, bet kaip pasuktos.

Pritrynimas – poroje dirbančių detalių apdirbimas, kad būtų kuo geresnis kontaktas tarp jų darbinių paviršių.

Litavimas – kietų įkaitintų detalių sujungimas išlydyta pridėtine medžiaga, vadinama lydmetaliu.

Alavavimas – metalinių gaminių paviršių padengimas alavu arba jo lydiniais.. Alavuojame dažniausiai, ruošiant detales litavimui, taip pat norint jas apsaugoti nuo korozijos ir oksidavimosi.

Pradžioje paruošiame darbo vietą, susiruošiame reikiamus įrankius. Patikriname ar ant staklių nėra atsileidusių detalių ir pradedame jas ruošti dažyui. Naudojame P80 švitrinį popierių senų staklių dažų šveitimui. Tepaluotas vietas nuvalome vaitspiritu. Nuėmeme seną sūkių lentelę, su excel programa padarėme naują ir atpjovę organinio stiklo uždėjome naują lentelę. Baigę darbą susitvarkome darbo vietą. Pagal atliktą darbą užpildome technologinę lentelę.

  • Microsoft Word 262 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2009 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Metalo apdirbimo praktikos ataskaita: šaltkalviškų darbų atlikimo technologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Metalo apdirbimo praktikos ataskaita: šaltkalviškų darbų atlikimo technologija . (2019 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalo-apdirbimo-praktikos-ataskaita-saltkalvisku-darbu-atlikimo-technologija.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 15:37
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo