Metalo cinkavimas


Metalo cinkavimas. Korozija. Korozija tai metalų irimas dėl fizikinės ir cheminės sąveikos su aplinka. Metalo apsauga. Visame pasaulyje daug dėmesio skiriama metalų apsaugai nuo korozijos. Korozijos skirstymas. Pagal pažeidimo pobūdį. Cinkas. Cinkas yra pilkas, minkštas, oro veikimui atsparus metalas. Vienas iš populiariausių ir pigiausių metalo apsaugos priemonių yra cinkavimas. Cinkavimo procesas. Plienas prieš cinkavimą yra papildomai apdirbamas. Padengiamo cinko storis. Padengiamo cinko sluoksnio storis priklauso nuo naudojamo cinkavimo proceso. Cinkavimo būdai. Karštas cinkavimas - tai metalo padengimas cinku išmirkant jį karštame cinke. Cinkuojami dirbiniai. Cinkuojama lakštinė geležis Vandentiekio. Dkoratyvumas. Dekoratyvumo cinkavimas nesuteikia. Cinkavimo spalvos. Mėlynas cinkavimas(turi blizgantį. Maksimalūs cinkuojamų gaminių dydžiai. Ilgis – 13 m. Plotis – 1,6 m. Gylis – 3 m. Šaltiniai.

Pagal pažeidimo pobūdį metalų korozija skirstoma į: Ištisinę(apima visą metalo paviršių) Vietinę(apima dalį metalo paviršiaus ploto) Taškinę(gilios nedidelės duobutės) Tarpkristalinę(irimas kristalų sąlyčio vietose).

Cinkas yra pilkas, minkštas, oro veikimui atsparus metalas. Kambario temperatūroje yra trapus. 100–110 °C temperatūroje – kalus. Aukštesnėje kaip 200 °C temperatūroje- labai trapus.

Plienas prieš cinkavimą yra papildomai apdirbamas. Pirmiausia, merkiamas į rūgštines vonias, nuskalaujamas ir nardinamas į karšto cinko vonią. Joje metalo gaminiai yra laikomi iš anksto apskaičiuotą laiko tarpą, kad būtų užtikrintas būtinas cinko sluoksnio padengimas.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 5779 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (369 žodžiai)
  • Egidija
  • Metalo cinkavimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Metalo cinkavimas. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalo-cinkavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:46
×