Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu (2)


Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu Teorija. Darbo tikslas. Darbo priemonės ir reagentai. Darbo eiga.

Skaičiavimai pagal reakcijos lygtis remiasi vienu iš pagrindinių gamtos dėsnių – medžiagų masės tvermės dėsniu. Šiuo dėsniu pagrindžiama tai, kad betkurios cheminės reakcijos metu kiekvieno elemento atomų skaičius prieš ir po reakcijos lieka nepakitęs. Kad atomų skaičius prieš ir po reakcijos išliktų toks pat, reakciją reikia išlyginti, t.y. prieš kiekvienos medžiagos formulę parinkti ir parašyti koeficientus. Reakcijos lygties koeficientai parodo ne tik medžiagų molekulių skaičių, bet ir jų molių skaičių.

Susipažinti su dažniausiai chemijos laboratorijoje naudojamomis operacijomis ir įsisavinti jas. Nustatyti, kiek gramų metalo hidroksido gaunama druskos reakcijos su natrio šarmu NaOH metu.

1. Apskaičiuokite natrio šarmo NaOH ekvivalento molio masę E, g/mol. Į jonus skylančių medžiagų ekvivalento molio masė skaičiuojama junginio molinę masę dalijant iš junginio teigiamų (arba neigiamų) jonų krūvių skaičiaus. Natrio šarmo disociacijos lygtis:

Disociacijos metu susidaro vienas teigiamą krūvį turintis jonas (arba vienas neigiamą krūvį turintis jonas), vadinasi:

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (701 žodžiai)
  • Vaidas
  • Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu (2). (2015 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalo-hidroksido-kiekio-nustatymas-titrimetriniu-budu-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 15:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo