Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu laboratorinis darbas


Teorine dalis. Teorija, skirta pasirengti šiam laboratoriniam darbui, pateikta temoje „Tirpalų koncentracijos“ ir temoje „Skaičiavimai pagal reakcijų lygtis“. Reiketu papildyti. Hidroksidas yra poliatominis jonas (dalelė), sudarytas iš susijungusių vandenilio ir deguonies atomų.

Teorija, skirta pasirengti šiam laboratoriniam darbui, pateikta temoje „Tirpalų koncentracijos“ ir temoje „Skaičiavimai pagal reakcijų lygtis“.

Titrimetrinis analizės metodas pagrįstas tikslios koncentracijos, žinomos medžiagos tirpalo (titranto), sunaudoto reakcijai su nustatomuoju komponentu, tūrio matavimu. Jis pagrįstas ekvivalentų dėsniu. Titranto lėtas pylimas į analizuojamą mėginį vadinamas titravimu.

Skaičiavimai titrimetrinės analizės metu yra pagrįsti ekvivalentų dėsniu.

Darbo tikslas

Užmauname druskai skirtą automatinės pipetės antgalį ir ja pamatuojame 10 mL 1 N metalo druskos FeCl2 tirpalo, supilame į stiklinę. Pakeičiame pipetės antgalį (NaOH matuoti) ir į tą pačią stiklinę įpilame 20 mL pipete pamatuoto 1 N NaOH tirpalo (imamas NaOH perteklius). Tirpalą sumaišome ir filtruojame į 100 mL matavimo kolbutę. Vyko reakcija:

Kadangi imtas natrio šarmo perteklius, dalis jo sureaguoja su druska, o dalis – lieka tirpale. Nesureagavusį NaOH, kuris yra ant stiklinės sienelių ir nuosėdų, suplauname į 100 mL talpos matavimo kolbutę. Nuosėdas ant filtro kelis kartus perplauname distiliuotu vandeniu ir filtratą surenkame į tą pačią matavimo kolbutę. Baigę plauti nuosėdas, filtrą su nuosėdomis išmetame, o filtratą praskiedžiame distiliuotu vandeniu iki 100 mL (iki brūkšnio) ir gerai sumaišome.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (737 žodžiai)
  • Tomas
  • Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu laboratorinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu laboratorinis darbas. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalo-hidroksido-kiekio-nustatymas-titrimetriniu-budu-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 12:48
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo