Metalo pjovimas


Metalo pjovimo budai. Metalo pjaustymas. Metalo pjaustymas lazeriu. Metalo pjovimas lazeriu. Metalų pjovimas. Orinis plazminis metalo pjovimas. Plazminis metalo pjovimas. Plazminis metalo pjaustymas. Plazminis pjovimas. Lazerinis metalo pjaustymas.

Metalo pjovimas. Lazerinis pjovimas. Orinis plazminis metalo pjovimas. Metalų pjovimo įranga. Šiuo metu praktikoje naudojami įvairūs metalo pjaustymo būdai. Daugiausiai ir labiausiai išplitęs yra mechaninis pjovimas juostiniais pjūklais, frezomis ir pan. Gamyboje taip pat plačiai naudojamos įvairios bendros ir specialios paskirties staklės, skirtos metalo lakštų pjaustymui, profilinių ir kitokių ruošinių iš skirtingų metalų ar jų lydinių ruošimui.

Šiuo metu praktikoje naudojami įvairūs metalo pjaustymo būdai. Mechaninis procesas turi daug privalumų, bet yra ir nemažai trūkumų. Šis būdas yra mažai našus ir pjovimo įrankis greitai susidėvi. Taip pat sunku, o kartais net neįmanoma išpjauti iš metalo sudėtingo kontūro figūrą, todėl straipsnyje norėtume pakalbėti apie mažipramonėje pastaruoju metu naudojama ir nemažai metalo pjovimo būdų, kai taikomi elektrocheminis, elektrofizikinis ir fizikinis mechaninis principai. Plazminis pjovimas ir kiti fizikiniai cheminiai pjovimo metodai užtikrina, palyginus su mechaniniu pjovimu, didesnį našumą, tačiau negali užtikrinti aukšto tikslumo. Nupjautas paviršius nebūna lygus, todėl daugeliu atveju būtinas papildomas mechaninis apdirbimas.

Naudojant elektrinį erozinį pjovimą pjovimo takas būna siauras, o pats pjovimas kokybiškas, tačiau jis yra mažai našus, todėl atsiranda poreikis sukurti ir pramonėje naudoti tokius metodus, kurie leistų pjaustyti šiuolaikines konstrukcines medžiagas, sujungtų ne tik aukštą kokybę ir našų gamybinį procesą, bet būtų tikslūs ir paliktų kokybišką pjovimo paviršių. Tokiems perspektyviems procesams galima priskirti lazerinį metalų pjovimą, cheminę degimo reakciją ir atliekų pašalinimą iš pjovimo zonos.

Sutelktasis lazerio spindulys gali pjaustyti bet kokius metalus ar lydinius nepaisant jų šiluminių ir fizikinių savybių. Naudojant šį metodą galima gauti siaurą pjūvį, o šiluminio poveikio zona neišsiplečia. Pjaunat lazeriu nevyksta mechaninis metalo apkrovimas, todėl atsirandančios deformacijos, tiek pjovimo metu, tiek ir tos, kurios lieka baigus pjauti, yra minimalios. Būtent todėl lazerinis pjovimas yra labai tikslus, todėl jį drąsiai galima naudoti gaminant detales ar ruošinius iš lengvai deformuojamų ar netvirtų metalų. Didelis lazerinio spinduliavimo galios tankis užtikrina aukštą darbo našumą ir kokybišką pjūvio paviršių. Lengvas ir palyginti paprastas lazerio pluošto valdymas leidžia naudoti lazerinį pjovimą pjaustant sudėtingų kontūrų plokščias ar net tūrines detales ir ruošinius. Trumpai apžvelgtos lazerinio pjovimo ypatybės aiškiai parodo šio proceso privalumus lyginant jį su tradiciniais mechaniniais pjovimo būdais. Dar labiau lazerinio pjovimo privalumai išryškėja mažėjant gaminių gamybos apimtims ar keičiantis gaminiui keliamiems reikalavimams. Kitaip sakant, visus lazerinio pjovimo privalumus galima pajausti tada, kai atsiranda realus lankstaus automatizuoto proceso poreikis. Būtent lankstumas gamyboje lemia lazerinio pjovimo patogumą ir naudingumą.

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 606 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (775 žodžiai)
  • Ainis
  • Metalo pjovimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Metalo pjovimas. (2011 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalo-pjovimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:39
×