Metalo pjovimo peiliu geometriniai elementai


Metalo pjovimo greitis. Grąžtų galandinimas. Deformuoti plieno juosta. Krumpliaraciu drozimo stakles. Metalo pjovimo staklių peiliai. Cilindrinių krumpliaračių krumplių drožimo staklės. Peilių galandinimo kampas. Peilio galandinimo kampas. Peilio galandinimo kampo nustatymas. Graztu galandinimo stakles.

Metalo pjovimo peilių geometriniai elementai. Drožlės plastinės deformacijos tyrimas. Pjovimo greičio v, gylio t ir pastūmos s įtaka pjovimo temperatūrai. Smailiadančių frezų konstrukciniai, geometriniai elementai ir galandinimas. Frezų galandinimas. Grąžtų tipai, konstrukcijų tyrimas ir galandinimas. Cilindrinių krumpliaračių krumplių drožimo staklės. Programinio valdymo staklės. Kopijuojamojo frezavimo staklės.

Pagrindinė pjovimo plokštuma – ji eina per pagrindinę pjaunančią briauną ir statmena pagrindinei plokštumai.

Pagalbinė pjovimo plokštuma – ji eina per pagalbinę pjaunančią briauną ir statmeną pagrindinei plokštumai.

Darbo plokštuma – ji eig - pagrindinis priekinis kampas matuojamas tarp priekinio paviršiaus ir pagrindinės plokštumos statmenai pagrindinei pjaunančiai briaunai. Jis gali būti teigiamas kai peilis eina į smailumą, neigiamas kai peilis eina į bukumą ir lygus nuliui kai priekinis paviršius lygiagretus pagrindinei plokštumai.

G’ – tai pagalbinis priekinis kampas matuojamas tarp priekinio paviršiaus ir pagrindinės plokštumos, matuojamas statmenai pagalbiniai pjaunančiai briaunai.

A - tai pagrindinis užpakalinis kampas matuojamas tarp pagrindinės pjovimo plokštumos ir pagrindinio užpakalinio paviršiaua’ – tai pagalbinis užpakalinis matuojamas tarp pjovimo plokštumos ir pagalbinio užpakalinio paviršiaus.

J - tai pagrindinis šliejimosi kampas, jis matuojamas tarp darbo plokštumos ir pagrindinės pjovimo plokštumos.

J’ – pagalbinis šliejimosi kampas, jis matuojamas tarp darbo plokštumos ir pagalbinės pjovimo plokštumos. Gali būti iki 00 glotniam apdirbimui.

E - kampas prie viršūnėsl - tai pagrindinis pjaunančiosios briaunos posvyrio kampas. Gali būti teigiamas, neigiamas ir lygus nuliui. Teigiamas kai peilio viršūnė yra žemiausias briaunos taškas. Neigiamas kai peilio viršūnė aukščiausias briaunos taškas ir lygus atliko: msa-1 gr. Stud j. Miklosusipažinti su pjovimo greičio v, pastūmos s laužtinė drožlė gaunama pjaunant įprastiniais rėžimais trapias medžiagas (ketų , kietą bronzą ir kt. ). Ji sudaryta iš atskirų lyg išlaužtų įvairios formos ir nesujungtų ar silpnai tarp savęs sujungtų elementų.

Elementinė drožlė gaunama pjaunant kietus ir netąsius metalus nedideliu greičiu. Ji susideda iš atskirų plastiškai deformuotų elementų, kurie yra silpnai sujungti arba visiškai nesujungti vienas su kitu ir kurių forma yra beveik vienoda.

Narelinė drožlė gaunama nedideliu greičiu pjaunant plienus. Tokios drožlės vidinė (atkreipta į peilį) pusė yra lygi, o išorinė turi kaubrelius, žyminčius tarpusavyje sujungtų drožlės elementų ribas.

Ištisinė drožlė gaunama pjaunant plieną dideliais greičiais. Šios juostos pavidalo drožlės vidinė pusė, susiliečianti su peilio priekiniu paviršiumi, yra lygi, o išorinė šiurkšti, tač atliko: msa-1 gr. Stud j. Miklovpastaroji temperatūra paprastai yra vadinama pjovimo temperatūra.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (3051 žodžiai)
  • Universitetas
  • Metalo pjovimo peiliu geometriniai elementai
    10 - 1 balsai (-ų)
Metalo pjovimo peiliu geometriniai elementai. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalo-pjovimo-peiliu-geometriniai-elementai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 11:41
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo