Metalų apdirbimas


Metalų terminis apdirbimas. Užgrūdinamumas ir įgrūdinamumas. Pagrindinis grūdinimo tikslas - kuo daugiau padidinti plieno kietumą bei stiprumą. Grūdinant skirtingus plienus tomis pačiomis sąlygomis, gaunamas skirtingas rezultatas. Metalų termocheminis apdirbimas. Angliniai plienai. Legiruotieji plienai. Ketus. Spalvotieji metalai ir jų lydiniai. Varis ir jo lydiniai. Aliuminis ir jo lydiniai. Titanas ir jo lydiniai. Kompozicinės medžiagos. Polimerai. Termoplastiniai polimerai (termoplastikai). Reaktoplastiniai polimerai (reaktoplastikai). 4 Guma. Gumos sudėtis. 6 Klijai, jų klasifikacija ir sudėtis.

Medžiagos kaučiuko pagrindu skirstomos: elastomerai, ebonitas (labai kieta guma), hermetizuojančios medžiagos bei antikorozinės dangos.

Elastomerai yra stambiamolekulinės medžiagos, kurioms būdingos didelės tampriosios deformacijos ir mažas tamprumo modulis (pailgėjimas nėra proporcingas apkrovai). Būdingiausi elastomerai - natūralus ir sintetinis kaučiukas bei jų pagrindu pagaminta guma.

3.16 Klijai, jų klasifikacija ir sudėtis

Klijai ne tik sutvirtina, bet ir užsandarina sujungimą o tai padeda išvengti korozijos, kuri yra dažnas reiškinys mechaniniuose sujungimuose. Kuo didesnis klijų asortimentas, tuo sunkiau išsirinkti tinkamą produktą. Reikia atsižvelgti į tai, ar klijai tinka konkrečioms medžiagoms, ar paviršius tinkamai paruoštas, ar produktas tinkamai kietėja, ar konkrečiai medžiagai naudojami klijai yra pakankamai stiprūs ir ilgalaikiai.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (2229 žodžiai)
  • Arturas
  • Metalų apdirbimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Metalų apdirbimas. (2013 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalu-apdirbimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 16:10
×