Metalų dangos


Metalų dangos. Dangos. Dangos gali būti. Anodinės cinko dangos. Anodinės kadmio dangos. Anodinės mangano dangos. Katodinės nikelio dangos. Nikeliavimas gali būti. Katodinės chromo dangos. Katodinės alavo dangos. Katodinės vario- alavo lydinių (bronzų) dangos. Vario- cinko- alavo lydinių dangos.

Metalų, kuriuos galima naudoti gauti dangoms, yra daug, tačiau jų panaudojimą riboja metalų kainos. Pigiausi metalai dažniausiai naudojami kaip pagrindas arba kaip pagrindinis konstrukcinis metalas, brangiausi – tik dangoms.

Metalinės (cinkas, jo lydiniai su Ni, Fe ir kitais metalais, aliuminis ); Nemetalinės (gruntas, fosfatinės plėvelės); Dažai.

Plieno anodinei dangai gauti naudojamas cinkas, kadmis ir manganas.

Cinku dengiami vamzdžiai, skarda, rezervuarai. Cinko dangos patvarios kietame vandenyje, nes jame susidaro netirpus cinko karbonatas ZnCO3 , kuris pasyvuoja cinko paviršių. Cinko dangos nepatvarios jūros vandenyje, tropikų kraštuose bei vietovėse, kur yra daug sieros dioksido SO2. Kadangi cinkas yra atmosferinis metalas, tai jo dangos nepatvarios ir šarmų tirpaluose. Apsauginis cinko poveikis proporcingas ir cinko kiekiui, tenkančiam paviršiaus ploto vienetui.

Pastaruoju metu vis plačiau naudojamos mangano ir jo lydinių dangos. Cinko anodinės dangos brangios, be to cinkas deficitinis metalas. Tuo tarpu manganas nėra deficitinis: jo atsargos žemės plutoje ~7 kartus didesnės nei cinko. Korozijos tyrimais nustatyta, kad tam tikrose terpėse mangano anodinė danga geriau apsaugo plieną nei cinko danga. Tačiau manganas yra labai aktyvus ir trapus metalas. Tai sumažinama specialiai termiškai apdorojant arba padengiant mangano dangas fosfatinėmis dangomis.

Blizgančios dangos dažnai naudojamos kaip viršutinė apsauginė danga.

  • MS PowerPoint 6415 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (561 žodžiai)
  • Vakareltu
  • Metalų dangos
    10 - 4 balsai (-ų)
Metalų dangos. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalu-dangos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 13:40
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo