Metalų elektrodinis potencialas


Metalu potencialai. Standartinis elektrodinis potencialas. Metalo potencialas. Standartinis potencialas. Standartinis elektrodinis metalo potencialas. Metalų potencialų lentelė. Standartinis vandenilio elektrodas. Kaip matuojamas metalo standartinis elektrodinis potencialas. Metalo jonų koncentracijos skaičiavimas, kai žinomas elektrodo potencialas. Metalu potencialai.

Vandenyje metalą veikia polinės vandens molekulės ir metalo jonai iš paviršiaus pereina į tirpalą. Prie metalo susikaupę teigimi metalo jonai tirpalą įelektrina teigiamai. Tarp metalo ir tirplo atsiradęs potencialų skirtumas yra vadinamas – elektrodiniu potencialu.

Tiesiogiai išmatuoti potencialų skirtumą tarp metalo ir tirpalo negalima, jį galima rasti tik kaip lyginamąjį dydį. Jis randamasišmatavus galvaninio elemento, sudaryto iš matuojamojo metalo elektrodo ir lyginamojo elektrodo, kurio potencialas žinomas, elektrovaros jėga. Kaip lyginamasis elektrodas naudojamas standartinis arba normalusis, vandenilio elektrodas. Išmatuotasis potencialų skirtumas tarp metalo, įmerkto į jo druskos tirpalą, kuriame metalo jonų aktyvioji koncentracija lygi ir standartinio vandenilio elektrodo vadinamas standartinio elektrodinio metalo potencialu. Jie išreikšti voltais yra surašyti į lentę kuo neigiamesnis metalo potencialas tuo metalas aktyvesnis ir stipresnis reduktorius.

Kai metalo jonų koncentracija nėra lygi 1, metalo elektrodinis potencialas apskaičiuojamas pagal nernsto lygtį - f=f0 + 0,059/n * lg a f0 – metalo standartinis potencialas n – katijono krūvis a- aktyvioji metalo jonų koncentracija, mol * 1-.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (165 žodžiai)
  • Metalų elektrodinis potencialas
    10 - 2 balsai (-ų)
Metalų elektrodinis potencialas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalu-elektrodinis-potencialas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 23:58
×