Metalų korozija ir apsauga nuo jos referatas


Įvadas. Metalai ir jų lydiniai. Metalų klasifikavimas ir jų savybės. Metalo korozija. Metalo korozijos rūšys. Metalų apsauga nuo korozijos. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikiniame pasaulyje žmonija labai plačiai naudoja savo reikmėms metalą. Svarbiausia mašinų ir mechanizmų, prietaisų gamybos konstrukcinė medžiaga yra metalai ir jų lydiniai. Jie sudaro 80–90 % visų konstrukcinių medžiagų masės. Didžiausią naudojamų metalų dalį mašinose ir mechanizmuose sudaro juodieji metalai ir lydiniai, plienas, techninė geležis. Taip pat žinome, kad plienas labai plačiai naudojamas inžineriniuose sistemose pvz. vandentiekio tinklas, dujiniai vamzdynai, kanalizacijos sistemos.

Šiuo metu žinomi 109 cheminiai elementai. Visi elementai skirstomi į metalus ir nemetalus.

Daugiausia paplitę Žemės plutoje metalai yra aliuminis (8,2% plutos svorio) ir geležis (5,8 % plutos svorio). Kadangi jie pasižymi vertingomis bei reikiamomis savybėmis ir Žemėje yra didžiulės šių metalų atsargos, juos gana lengva išgauti, tai jiems tenka pagrindinė vieta metalų pramonėje ir mašinų taip pat mechanizmų gamyboje.

Aliuminio lydiniai nepakeičiami lengvų ir stiprių dirbinių gamyboje jie yra atsparus korozijai.

Neatsparus korozijai metalai turi būti apsaugoti nuo jos poveikio. Kitų atveju jie praranda savo savybes : stiprumo, mechaninį atsparumą, elastingumą, kietumą ir gali pilnai suirti. Yra įvairiu būdų ir medžiagų skirtu apsaugoti metalus nuo korozijos poveikio.

Metalų kristalinė gardelė yra taisyklingos architektūrinės formos (dalelės gardelėje susijungusios per metališkąjį ryšį;

Metalų korozija pagal pobūdį skirstomą į: vietinę (taškinė, žydininė, vidinė, tarpkristalinė) ir ištisinę (selektyvi (kai lydinį vienas iš elementų koroduoja), netolygi, tolygi).

Atmosferinė – vyksta drėgname ore ar kitose dujose. Tai labiausiai paplitusi korozijos rūšis.

Mikrobinė - ja tiesiogiai arba gyvybinės veiklos metu išskiriamos medžiagos veikia mikroorganizmai. Ši korozijos rūšis dažnai vyksta kartu su požemine korozija.

Mechaninė – ši korozijos rūšis skirstoma į įtempties, kurią sąlygoja vienalaikis korozinės terpės ir pastovių ar kintamų mechaninių įtempių poveikis.

  • Microsoft Word 136 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1821 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dim
  • Metalų korozija ir apsauga nuo jos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Metalų korozija ir apsauga nuo jos referatas. (2016 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalu-korozija-ir-apsauga-nuo-jos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:53
×