Metalų korozija ir sauga


Metalų korozija ir sauga. Metalų korozija - tai savaiminis metalų (Me) įrymas. Žinomos keleta elektrocheminės korozijos rūšių. Trinties (fretingo) korozija, kurią sąlygoja vienalaikis korozinės terpės ir trinties poveikis arba dviejų paviršių. Dabar šiek tiek plačiau apie atmosferinę korozija. Rūdijimas prasideda drėgnoje atmosferoje. Atmosferinė korozija skirstoma į kelis tipus.


Metalų korozija - tai savaiminis metalų (Me) įrymas, vykstantis dėl Me ir aplinkos cheminės bei elektrocheminės sąveikos. Šis procesas savaiminis, korozijos produktai termodinamiškai stabilesni už Me, iš kurių jie susidarė.Korozijos terminas kilęs iš lotyniško termino “corrosio” – ėsdinimas, graužimas.Metalų korozija yra žalingas reiškinys. Jis gadina Me konstrukcijas mašinas, padaro jas nebetinkamas naudojimui. Net mažas korozijos židinys sugadina brangius įrenginius.

Žinomos keleta elektrocheminės korozijos rūšių:atmosferinė, požeminė arba korozija dirvoje, mikrobinė korozija, korozija esant jonizuotam spinduliavimui, korozija dėl mechaninių poveikių (mechaninė korozija), trinties (fretingo) korozija.Atmosferinė – vyksta drėgname ore ar kitose dujose. Tai labiausiai paplitusi korozijos rūšis.Požeminė – tai požeminių metalinių konstrukcijų korozija.Mikrobinė – ją tiesiogiai arba gyvybinės veiklos metu išskiriamomis medžiagomis veikia mikroorganizmai. Ši korozijos rūšis dažnai vyksta kartu su pažemine korozija.Korozija esant jonizuotam spinduliavimui – būdinga atominei pramonei, kur pasireiškia skvarbioji radiacija.Mechaninė korozija skirstoma į įtempties, kurią sąlygoja vienalaikis korozinės terpės ir pastovių ar kintamų mechaninių įtempimų poveikis, ir mechaninio supleišėjimo korozija, kurią sąlygoja vienalaikis korozinės terpės ir vidinių ar išorinių įtempimų poveikis.

Trinties (fretingo) korozija, kurią sąlygoja vienalaikis korozinės terpės ir trinties poveikis arba dviejų paviršiųjudėjimas vienas kito atžvilgiu.

  • MS PowerPoint 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (567 žodžiai)
  • Mokykla
  • Zbigniev
  • Metalų korozija ir sauga
    10 - 3 balsai (-ų)
Metalų korozija ir sauga. (2016 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalu-korozija-ir-sauga.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 14:18
×