Metalų korozija, koroziją skatinantys procesai


Ką vadiname metalų korozija? Metalų korozija. Kas yra elektrolito tirpalas? Ką vadiname chemine ir elektrochemine metalų korozija? Cheminė metalų korozija. Kokie procesai vyksta cheminės ir elektrocheminės korozijos metu? Kada susidaro korozinės galvaninės poros? Kas yra mikrokoroziniai galvaniniai elementai? Kokios gali būti mikrokorozinių galvaninių elementų susidarymo priežastys? Kokios yra vietinės korozijos rūšys? Ką vadiname anodinė poliarizacija ir depoliarizacija? Anodinės poliarizacijos. Ką vadiname katodinė poliarizacija ir depoliarizacija Katodinė poliarizacija. Ką vadiname elektrochemine korozija? Elektrocheminė korozija. Kada gali vykti plieno elektrocheminė korozija? Kokie procesai vyksta ant anodo ir katodo nelegiruotojo plieno elektrocheminės korozijos metu. Kodėl geležies oksidų plėvelė netrukdo koroduoti geležiai. Kas yra aplinkos koroziškumas? Kas yra oksidatorius? Kaip vyksta plieno korozija atmosferoje ir dirvožemyje? Kaip vyksta plieno korozija neutraliuose tirpaluose? Nubraižykite korozijos schemą. Kaip vyksta plieno korozija rūgščioje pH = terpėje? Nubraižykite korozijos schemą. Koks procesas yra vadinamas anodiniu? Kas yra redukcija? Koks yra metalų pasyvacijos mechanizmas? Dėl ko gali įvykti metalų depasyvacija? Kokios medžiagos vadinamos korozijos aktyvatoriais? Varis neišstumia H2 iš praskiestų rūgščių. Kodėl vario plokštelę palietus cinku ant vario plokštelės išsiskiria va. Kodėl gryni metalai koroduoja lėčiau negu negryni?


Cheminio junginio (druska, bazė, rūgštis) tirpalas, kuris praleidžia elektros srovę.

Cheminės korozijos metu vyksta metalų jungimasis su deguonimi arba skystomis nelaidžiomis elektrai medžiagomis.

Galvaninis elementas susidarantis dėl mikro ar makro intarpų metale, kristalinių grūdelių ar jų ribų, nevienodų temperatūrų ar elektros laukų.

Dėl metalo fazės ar paviršiaus nevienalytiškumo, dėl skystos fazės nevienalytiškumo ir dėl fizikinių savybių nevienodumo.

3. Kokie procesai vyksta ant anodo ir katodo nelegiruotojo plieno elektrocheminės korozijos metu?

Anodinis, hidratuotų metalų jonų elektrolite ir elektronų anodiniiuose ploteliuose susidarymas.

Katodinis, elektronų, atkeliavusių į katodinius plotelius, jungimasis su tirpale esančiais depoliarizatoriais(jonais prisijungiančiais elektronus).

7. Druskos rūgštyje įmerktos plieno plokštelė ir plieno plokštelė, iš dalies padengta variu. Kuriuo atveju korozija intensyvesnė? Atsakymą pagrįskite elektroninėmis vykstančių procesų lygtimis.

9. Kaip vyksta plieno korozija neutraliuose tirpaluose? Nubraižykite korozijos schemą.

Tai oksidų arba kitų junginių plėvelės, lėtinančios metalų jonizaciją, susidarymas metalo paviršiuje. (Korozijos greičio mažėjimas dėl pasyviojo sluoksnio.)

Nes varis yra mažiau aktyvus, negu vandenilis. Bet kai palieti vario plokštelę su cinku susidaro galvaniniai elementai ir pradeda vykti elektrokorozija.

Nes gryname metale nėra priemaišinių metalų ar kitokių medžagų, kurių korozijos greičiai skiriasi ir užima daugiau laiko.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1471 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytisx
  • Metalų korozija, koroziją skatinantys procesai
    10 - 2 balsai (-ų)
Metalų korozija, koroziją skatinantys procesai. (2019 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalu-korozija-korozija-skatinantys-procesai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 26 d. 23:24
×