Metalų stiprinimo būdai Kompozitai


Fizikos skaidrės.

Metalų stiprinimo būdai. Kompozitai. Visu pirma apie metalą. Kiekvienas metalo atomas turi vieną arba kelis išorinius elektronus. Išlyditam metalui kietėjant. Išlyditam metalui kietėjant, pradeda formuotis polikristalinė sruktūta. Tai vienalytė medžiaga, sudaryta iš dviejų ar daugiau visiškai skirtingų medžiagų. Kompozitu reikšmė. Kompozitines medžiagos yra. Metalo kompozitu pavyzdžiai (Kermetas). Kermetas, tai metalo keramika labai kieta. Kur naudojami kompozitai. Kompozitai naudojami visose. Pirmieji kompozitai. Pirmieji kompozitai atsirado daugiau kaip prieš 5000 metų prieš Kristų ir buvo naudojami statybose. Pirmasis mūsų eros tūkstantmetis nepasižymėjo gerų kompozicinių medžiagų gamyba. XX amžiaus kompozitai. Stiklo pluostas. Kompozitų gamybai buvo pradėtas naudoti išlydytas stiklas. Kompozitų privalumai. Kompozitai pagerina pastato termoizoliacines ir akustines savybes. Informacija imta. Paveiksliukai istraukti. Is google. lt Ir tos pačios knygos.


Kiekvienas metalo atomas turi vieną arba kelis išorinius elektronus, kurie gali laisvai judėti tarp atomų Jonų ir laisvųju elektronų trapusavio traukos jėga sudaro metališkajį ryšį, todėl metalas, gerai leidžia šilumą ir yra lengvai lydomas. Tarp metalo jonų nėra kryptingu ryšių, kurie fiksuoja gretimus atomus. Dėl to, ji lengva deformuoti.

Išlyditam metalui kietėjant, pradeda formuotis polikristalinė sruktūta. Ji susidaro iš daugelio mažų kristalų – kristalitų, kuriu sienelės orientuotos įvairiomis kryptimis. Kai metalą veikia apkrova, jo atomų plokštumos juda viena kitos atžvigiu.

Poilkristalai - susidedantis iš daug netvarkingai orientuotų ir dažn. netaisyklingos formos kristalų.

Kompozitines medžiagos yra kuriamos, tam, kad pritaikyti jas, dėl jų mechaniniu, cheminu ir kitų savybių, kuriom išsiskiria iš kitų elementų.

Kompozitai naudojami visose technikos ir kasdienio gyvenimo srityse – pradedant virtuve ir baigiant kosminiais laivais.

Pirmieji kompozitai atsirado daugiau kaip prieš 5000 metų prieš Kristų ir buvo naudojami statybose.

 • Fizika Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Šarūnas
 • 13 puslapių (420 žodžių)
 • Gimnazija
 • Fizikos skaidrės
 • MS PowerPoint 3028 KB
 • Metalų stiprinimo būdai Kompozitai
  10 - 2 balsai (-ų)
Metalų stiprinimo būdai Kompozitai. (2017 m. Gegužės 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/metalu-stiprinimo-budai-kompozitai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:23