Metalų technologijos kontrolinis namų darbas


Metalu technologija. Elektrodu rusys. Geležies karbidas. Elektrodų glaistų tipai. Elektrodai hb60. Plienas 15x. Feritas metalas. Cementitas. Plieno normalizacija. Elektrodu tipai.

Metalų technologijos kontrolinis namų darbas. Apibūdinkite geležies ir anglies lydinių struktūrinius elementus. Stumoklio pirštas pagamintas iš plieno 15x. Parinkite jam termocheminio ir terminio apdorojimo būdus. Apibūdinkite gautą plieno struktūrą ir mechanines savybes. Iššifruokite lydinių markes, nurodykite jų paskirtį ir savybes. Specialieji plienai (spyruokliniai, riedėjimo guolių, nerūdijantys, kaitrai atspatūs). Lankinio suvirinimo esmė. Elektros lankas. Suvirinimui naudojami įrenginiai. Elektrodų rūšys. Elektrodų glaistų rūšys ir paskirtis. Elektrodų tipų ir markių žymėjimas. Lankinio suvirinimo technologija.

Pagrindiniai geležies ir anglies lydinių struktūriniai elementai yra feritas, cementitas, austenitas, perlitas, ledeburitas, grafitas.

Feritas (f) – anglies kietasis tirpalas. A - geležyje jis būna ne aukštesnėje kaip 911 °c temperatūroje. Esant aukštesnei temperatūrai, jis virsta austenitu. Feritas – beveik gryna geležis: kambario temperatūroje jame anglies koncentracija siekia tik. 006 %, o 727 °c –. 02 %. Ferito kietumas dažniausiai yra nuo hb60 iki hb. Feritas pasižymi plastiškumu, iki 768 °c temp. Yra magnetinis. Ferito mikrostruktūra yra šviesių grūdelių pavidalo.

Cementitas (cm) – tai geležies karbidas fe3c (anglies. 67 %). Tai kiečiausias geležies – anglies lydinių struktūrinis elementas (hb800), taciau jis yra ganėtinai trapus. Esant žemesnei kaip 210 °c temp. , cementitas yra magnetinis. Cementitas dar perlitas (p) – tai eutektoidinis ferito ir cementito mechaninis mišinys, susidarantis iš austenito, ataušinus jį žemesnėje kaip 727 °c temp. Perlite yra apie. % anglies. Perlitas gali būti plokštelinis ir grūdinis. Normalaus smulkumo perlito kietumas yra apie hb180. Grūdinis perlitas minkštesnis ir plastiškesnis už plokštelinį. Perlito mikrostruktūra matoma tamsių, nevienalytės sandaros grūdelių pavidalo.

Ledeburitas (l) – tai eutektinis austenito ir cementito mechaninis mišinys. Ledeburite yra. % anglies. Jis susidaro 1147 °c temp. Iš auštančio skystojo tirpalo, kurio koncentracija yra eutektinė(. % c). Žemesnėje kaip 727 °c temp. Ledeburite esantis austenitas virsta perlitu. Ledeburitas yra kietas (apie hb700) ir trapus.

Grafitas – tai kristalinė anglies modifikacija. Dažniausiai būna ketuje plokštelių, rutuliukų arba dribsnių (trupinėlių) pavidalo. Kadangi grafitstumoklio pirštas pagamintas iš plieno 15x.

Duotas legiruotas konstrukcinis plienas, kuriame yra apie. 15% anglies ir apie 1% chromo. Šis plienas yra ikieutektoidinis mažaanglis, todėl jam tiknkamiausias terminio apdirbimo būdas yra normalizavimas – tai ikieutektoidinių plienų įkaitinimas iki 30 – 50 °c aukštesnės negu a3 temperatūros, išlaikymas joje ir aušinimas ramiame ore. Normalizavimo tikslas – gauti smulkiagrūdę plieno struktūrą, kuri kietesnė ir stipresnė, negu po įprastinio atkaitinimo, pagerinti plieno mechanines savybes ir apdirbamumą. Po normalizavimo ikieutektoidinių plienų struktūrą sudaro smulkiagrūdis perlitas ir feritas. Šis būdas šiam plienui tinkamiausias yra todėl, kad grūdinimas jam netinka, nes mažaanglį plieną grūdinant jo kietumas mažai padidėja, o atkaitinimas trunka ilgiau nei normalizavimas.

  • Microsoft Word 968 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1571 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mikalojus
  • Metalų technologijos kontrolinis namų darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Metalų technologijos kontrolinis namų darbas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/metalu-technologijos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 19 d. 18:24
×
29 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo