Metano rūgštis


Skrudziu rugsties cheminis pavadinimas. Metano rugstis formule.

Metano rūgštis. Metano rūgštis Skruzdžių (metano). Formulė HCOOH Rūgšties pavadinimas (IUPAC ir trivialusis) Metano (skruzdžių) Virimo temperatūra. Metano rūgštis yra vidutinio stiprumo rūgštis, jos jonizacijos laipsnis ~4%. Metano rūgštis Skruzdžių rūgštis. Metano (skruzdžių) rūgštis yra stipriausia monokarboksirūgštis. Skruzdžių (metano) rūgštis. Skruzdžių (metano) rūgšties yra skruzdžių seilėse, eglių spygliuose ir dilgelėse. Paskirtis. Naudojama odos ir. Toksiškumas. Toksiška įkvėpus ir. Stabilumas ir cheminis aktyvumas. Saugant normaliomis sąlygomis. Apsaugos priemonės avarijos atveju. Bendra patalpos ventiliacija. Dėvėti specialius apsauginius drabužius.

Metano rūgštis Skruzdžių (metano) rūgštis Paskirtis Toksiškumas Stabilumas ir cheminis aktyvumas Apsaugos priemonės avarijos atveju.

Metano (skruzdžių) rūgštis yra stipriausia monokarboksirūgštis. Tai lemia metilo pakaito (kitose rūgštyse – kitų pakaitų) įtaką karboksigrupei.

Naudojama odos ir tekstilės pramonėje, kaip dažų ir kitų apdirbimo medžiagų fiksatorius. Naudojama seniems dažams nuvalyti nuo metalinių, medinių ir kitų paviršių valiklio gamyboje.

Toksiška įkvėpus ir prarijus. Kenksminga, susilietus su oda, stipriai nudegina. Įkvėpus, pasireiškia nudegimo jausmas, perštinti gerklė, kosulys, sunkus ir padažnėjęs kvėpavimas, galvos skausmas, svaigimas. Patekus ant odos, galimas paraudimas, skausmas, odos pažeidimai, pūslės. Patekus į akis, atsiranda skausmas, ašarojimas, regėjimo sutrikimai, gali negrįžtamai pažeisti akis.

  • MS PowerPoint 1007 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (295 žodžiai)
  • Sandra
  • Metano rūgštis
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Metano rūgštis. (2015 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/metano-rugstis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 11:57
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo