Meteorai ir Meteoritai skaidrės


Meteorai ir meteoritai. Tikslas. * Meteorą sukuria maža dalelė (meteorinis kūnas), skriejantis aplink Saulę. Meteorų srautas. Reguliarūs kasmetiniai meteorų lietūs. Meteoritai. Akmeniai meteoritai. Olivinas. Piroksenas. Chondritai. Achondritai. Geležiniai - akmeniniai. Geležiniai meteoritai. Didžiausias meteoritas. Įdomus meteoritų faktai. Meteoritų pėdsakai žemėje. Tunguskos meteoritas. Lietuvos teritorijoje nukritę meteoritai. Akmenės meteoritas. Naujojo projekto meteoritas. Žemaitkiemio meteoritas. Andrioniškio meteoritas. Šalia Lietuvos teritorijos nukritęs meteoritas. Čeliabinsko meteoritas. Literatūra.


Papasakoti ir apibūdinti kas yra meteorai,meteoritai. Ir ar jų yra Lietuvoje?

Meteorai Meteoru lietus Meteoritai ir jų rūšys Įdomūs faktai Krateris Meteoritai Lietuvoje Didžiausia meteoritai.

Meteorai yra dviejų pagrindinių rūšių: Sporadiniai (sudarantys meteorų srautus) Atsitiktiniai (galintys blykstelėti bet kada ir bet kurioje dangaus vietoje).

Meteoritų rūšys: Aerolitai Siderolitai Pagal mineralinę sudėtį Meteoritai skirstomi į: Akmeninius (Aerolitai) chondritus , achondritus, geležies-akmeninius (Siderolitai) palasitus, mezosideritus, geležinius.

Didžioji dalis akmeninių meteoritų – chondritai. Manoma, kad chondritai susidarė planetiniame ūke, netoli Saulės, vykstant kondensaciniams ir akreciniams procesams.

Chondros – Sferiniai dariniai, susidedantys iš geležies, aliuminio arba magnio silikatų, įsiterpę į akmeninių meteoritų (chondritų) vidų. Akmeniniai meteoritai su chondromis. Apie 85% akmeninių meteoritų yra chondritai.

Achondritai – akmeniniai meteorai be chondrų. Turi labai mažai geležies ir nikelio. Achondritinių meteoritų yra žymiai mažiau.

Susideda iš nikelio ir geležies lydinio su mažais mineralų intarpais.

Manoma, kad prieš 65 milijonus metų į Žemę nukrito 10 km skersmens meteoritas. Dėl kurio ir žuvo dinozaurai.

Atsitrenkdami į Žemę meteoritai išmuša kraterius, vadinamus astroblemomis – „Žvaigždžių žaizdomis“.

Nukrito 1908 metais Žemaitijoje. Buvo rastas 1 kg svorio gabalas. Tai įprastas chondritas.

Yra nesenai nukritęs meteoritas Rusijos teritorijoje, Čeliabinsko mieste.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 8124 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (751 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Zaliukas
  • Meteorai ir Meteoritai skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Meteorai ir Meteoritai skaidrės. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/meteorai-ir-meteoritai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 10:49
×