Metodai, galintys padėti sumažinti taršos emisiją iš laivų


Sutrumpinimų žymėjimai. Įvadas. Laivų su vidaus degimo varikliais sukeliami taršos padariniai. Pagrindinės orotaršos iš laivų prevencijos taisyklės. Metodai galintys padėti sumažinti taršos emisiją iš laivų bei jų veikimo principai ir efektyvumas. Mažo sieringumo kuro naudojimas. Elektros energijos tiekimas iš kranto prisišvartavus. Vandens garų įvedimas į degimo kamerą. Dyzelino dalelių filtras (dpf). Atrankinės katalitinės redukcijos (scr). Suskystintų gamtiniųdujųnaudojimas. Vidaus degimo variklio modifikacijos. Išvados. Šaltiniai.


Taip, kaip laivyba vyksta palei Pasaulio vandenynus, siekiant išsaugoti mūsų aplinką ir žmoniją, tarptautinė jūrų organizacija (IMO) ėmėsi priemonių ir 1997 m. pateikė oro taršos iš laivų prevencijos taisykles, kurios riboja leistinus azoto, sieros oksidus, anglies dioksidus ir monoksidus, suodžių bei kitų kietųjų dalelių koncentracijų išmetimus į atmosferą.

Kad vandens transportas atitiktų techninius motorinių transporto priemonių emisijos reikalavimus, šiomis dienomis, pramonė gali pasiūlyti platų galimybių spektrą ir įvairius metodus, tokius, kaip: mažo sieringumo kuro naudojimas, elektros energijos tiekimas iš kranto prisišvartavus, vandens garų įvedimas į degimo kamerą, dyzelino dalelių filtras (DPF), atrankinės katalitinės redukcijos (SCR), suskystintų gamtinių dujų naudojimas, vidaus degimo variklio modifikacijos.

Šio kursinio darbo pagrindinis tikslas- išnagrinėti metodus, kurie jau yra didelio masto ir lengvai įgyvendinami laivuose, siekiant sumažint oro taršos emisiją, laikantis MARPOL73/78 VI priedo reikalavimais.

Išnagrinėti metodus bei jų veikimo principus ir efektyvumus, galinčius padėti sumažinti taršos emisiją iš laivų.

METODAI GALINTYS PADĖTI SUMAŽINTI TARŠOS EMISIJĄ IŠ LAIVŲ BEI JŲ VEIKIMO PRINCIPAI IR EFEKTYVUMAS

Mažo sieringumo dyzelinio kuro naudojimas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasčiausiu būdu, siekiant sumažinti sieros oksidų koncentracijos teršalų išmetimą į aplinką. Tačiau, šiandienos naftos pramonė vis dar nėra pajėgi pagaminti mažasierių degalų kiekį su mažesne nei 1 % sieros oksidų koncentracija. Tad mažasierių degalų kaina yra ženkliai didesnė už įprasto mazuto kainą. Todėl laivai, kurie ECA zonose praleidžia nevisą laivo eksploatavimo laikotarpį, siekdami sumažinti savo sąnaudas ir išlaidas, mažasierius degalus naudoja tik įplaukus į ECA rajonus, o likusį laiką naudoja HFO kurą.

Siekiant užtikrinti saugų variklio eksploatavimą naudojant mažasierius degalus, laive būtina įdiegti papildomus talpyklas, vamzdynus, modifikuotų degalų padavimo sistemą

Dėl mažo sieringumo šis būdas nesmarkiai konkuruoja su kitais SOX emisijos mažinimo metodais.

Šiomis dienomis laivai turi naudoti vis dar itin aplinką teršiančius dyzelinius generatorius, kad pasigamintų pakankamai elektros energijos, reikalingos prisišvartavus uoste. Tad siekiant sumažinti oro taršą ir triukšmą iš uoste ilgesniam laikui prisišvartavusių laivų, Tarptautinė technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“, siūlo sprendimus šioms problemoms išspręsti.

Kad sumažinti išmetamų taršalų kiekius, didesniuose Europos uostų krantinėse yra įrengiamos bendrovės „Siemens“ sukurtos sistemos: „Siharbor“ ir „Siplink“. Šios sistemos leidžia uoste prisišvartavusiems laivams išjungti dyzeliu varomus generatorius ir prisijungti prie kranto tiekiamos energijos sistemos bei naudotis jėgainių generuojama energija, užuot gaminus ją savarankiškai.

Energiją tiekiama į laivą paprastu kištuko ir lizdo sujungimo principu, prisišvartavusiems laivams tereikia kabeliu susijungti su krantinės ryšio punktu.

Sumažina laivų išmetamų sieros dioksido, azoto oksidų, anglies oksidų ir kietųjų dalelių kiekius, taip pat sumažina uosto triukšmą.

Padeda taupyti pinigus laivo savininkams, nes sumažėja laivo energijos sąnaudos.

Suteikia galimybę prie elektros tinklo prijungti net ir skirtingu dažniu veikiančius laivus. (50Hz ar 60Hz dažniu dirbančius laivus)

Lengvas sistemų pajungimas tarp kranto ir laivo, nereikalaujantis papildomų žinių.

  • Microsoft Word 965 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2968 žodžiai)
  • Kolegija
  • Smatrius
  • Metodai, galintys padėti sumažinti taršos emisiją iš laivų
    10 - 2 balsai (-ų)
Metodai, galintys padėti sumažinti taršos emisiją iš laivų . (2017 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/metodai-galintys-padeti-sumazinti-tarsos-emisija-is-laivu.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 20:03
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!