Metodikos užduotis turinčių sutrikimų mokinių stebėjimas


Elgesio sutrikimu mokinio. Mokinio stebėjimas. Pamoku aprasymai stebejimai. Uzduotys vaikams. Mokinio elgesio stebėjimas. Stebejimo uzduotis. Stebejimo uzduotys. Stebėdama pamoka.

Metodikos užduotis stebėjimas d. Ramanauskienei.
Pagal užduotį, pasirinktinai stebėjau tris mokinius, turinčius elgesio sutrikimų, lankomumo ir pažangumo sunkumų atžvilgiu. Stebėdama jų elgesį pamokų, pertraukų ir užklasinės veiklos metu, aiškinausi ir jų tokio elgesio priežastis iš aplinkybes tam reikštis. Aprašant stebėtinių objektų paveikslus, vardai pakeisti siekiant išsaugoti konfidensialumą.

Tomas, šešiolikmetis. Jis buvo pirmas, kurį pasirinkau stebėjimui. Kodėl? Todėl, kad praktiką kuruojantį elgesį ar kažkokius neigiamai vertinamus veiksmus, tačiau susidūrus su juo asmeniškai nepastebėjau nieko panašaus. Norėjau įdėmiau įsižiūrėti ir išsiaiškinti. Po kaikurių pamokų, teiravausi mokytojų apie Tomą dalyvavimo pamokoje vertinimą, dauguma atsiliepė neutraliai, akcentuodamos Tomo apatiškumą, bet ne umumą. Tačiau stebėdama jį pamokos metu supratau, kad Tomo elgesys priklauso nuo jo klasės draugų elgesio, t. y. jeigu niekas nekreipia į jį dėmesio, Tomas daro tai, kas jam liepta, tačiau jei visų dėmesys nukreiptas į jį, Tomas nedaro jam skirtų užduočių ir ignoruoja aplinką. Tačiau atsiskleidė ir jo ūmaus minėtoelgesio išraiška. Ir to priežastis aiški. Tomas priklauso vienai iš vaikų rizikos grupių jo padėtis šeimoje- herojaus. Jis negali būti neteisus ir negali daryti to, ką yra verčiamas įsakmiai arba jaučiant spaudimą. O jo ūmumas atsiranda iš savigynos instinkto, visi jo agresijos proneršiai man stebint pasireiškė po klasės dragų provokacijų kalbant apie Tomo šeimos padėtį, trūkumus ir galimus jausmus.

Manau, kad Tomas yra ne tokioje aplinkoje, kuri galėtų padėti jam susidoroti su psichologiniais sunkumais, ir ramiai mokytis. Tomas yra vienišas ir elgiasi taip, kaip supranta. Manau ugdytojai ne įtin įsigilino į jo padėtį ir vertina vien išorinius aspektus.

  • Pedagogika Namų darbas
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (832 žodžiai)
  • Laura
  • Metodikos užduotis turinčių sutrikimų mokinių stebėjimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Metodikos užduotis turinčių sutrikimų mokinių stebėjimas. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/metodikos-uzduotis-turinciu-sutrikimu-mokiniu-stebejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:44
×